Hity na Święta!
Rzetelna firma Aptekamini.pl
Opinie o Aptekamini.pl
Wyróżnienie Aptekamini.pl w rankingu artykuły medyczne na opineo.pl 2016
Gwarancja Najniższej Ceny w Aptekamini.pl

ACC optima HOT 10 saszetek granulki do rozpuszczenia

A6722
Producent: SANDOZ GMBH
Dostępność:
Szybka wysyłka Szybka wysyłka
szt.
Cena brutto: 9,90 zł 16,90 zł

Opis produktu

Data ważności 31.01.17r

Nazwa: ACC optima HOT
Postać: gran.do p.roztw.doust.
Dawka: 0,6 g/3g
Opakowanie: 10 sasz.a 3g
Skład: 3 g proszku (1 saszetka) zawierają 600 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum).Substancje pomocnicze:3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,045 g sacharozy.Kwas askorbowySacharyna sodowaAromat cytrynowy (Permaseal Nr 10964-51)Aromat miodowy ((Permaseal Nr 73425-31)
Wskazania: ACC 600 Hot jest wskazany jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.
:  Nadwrażliwość na acetylocysteinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Stan astmatyczny. Nietolerancja fruktozy. Zmniejszona zdolność do odkrztuszania wydzieliny. Ciąża i okres karmienia piersią.
Działania niepożądane: Działania niepożądane wymieniono zgodnie z częstością ich występowania:Niezbyt często ( ³ 1/1000 do < 1/100):zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne.Rzadko ( ³ 1/10 000 do < 1/1000):zgaga, nudności, biegunka, wymioty.Rzadko obserwowano reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli,tachykardią i zmniejszeniem ciśnienia tętniczego krwi. Rzadkie przypadki skurczu oskrzeli dotyczyłygłównie pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli związaną z astmą oskrzelową.Rzadko opisywano krwawienia, częściowo związane z reakcjami alergicznymi. W przebiegu różnychbadań obserwowano zmniejszoną agregację płytek krwi w obecności acetylocysteiny, ale na obecnymetapie nie jest możliwe ustalenie znaczenia klinicznego tego zjawiska.Bardzo rzadko ( < 1/10 000), włącznie z pojedynczymi przypadkami:niedokrwistość, krwotok i krwiak osierdzia.
Interakcje:  Jednoczesne stosowanie acetylocysteiny i leków przeciwkaszlowych może spowodować zaleganiewydzieliny na skutek zmniejszenia odruchu kaszlowego. Istniejące doniesienia o inaktywacji antybiotyków przez acetylocysteinę i inne leki mukolitycznedotyczą jedynie doświadczeń in vitro, w których wymienione substancje mieszano ze sobąbezpośrednio. Jednak ze względów bezpieczeństwa acetylocysteinę i doustnie podawaneantybiotyki należy przyjmować oddzielnie, w odstępie co najmniej 2 godzin. Opisane niezgodnościin vivo dotyczyły zwłaszcza półsyntetycznych penicylin, tetracyklin, cefalosporyni aminoglikozydów. Nie wykazano niezgodności acetylocysteiny z takimi antybiotykami, jakamoksycylina, doksycyklina, erytromycyna, tiamfenikol i cefuroksym. Skojarzone stosowanie acetylocysteiny i nitrogliceryny lub innych azotanów może prowadzić donasilenia ich działania rozszerzającego naczynia krwionośne i hamowania agregacji płytek krwi.
Dawkowanie: Sposób podawania:Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki z gorącą wodą, dokładnie wymieszać i wypić ciepłypłyn. Preparat należy przyjmować po posiłkach. Nie stosować przed snem.Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumą.
Dawkowanie (dorośli): Dorośli600 mg acetylocysteiny na dobę (1 saszetka ACC 600 Hot jeden raz na dobę).
Dawkowanie (dzieci): Dzieci w wieku poniżej 14 latPreparatu ACC 600 Hot nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Środki ostrożności:  Acetylocysteinę należy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą (ze względu na możliwośćwystąpienia skurczu oskrzeli), u osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością oddechową. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania acetylocysteiny i antybiotykówpodawanych doustnie, wymienione leki należy przyjmować w odstępie co najmniej 2 godzin Preparat zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymiz nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoboremsacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego.Informacja dla chorych na cukrzycę:3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,045 g sacharozy.3 g proszku (1 saszetka) zawierają 0,17 WW.
Prowadzenie pojazdów: Nie dowiedziono, aby acetylocysteina zaburzała zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lubobsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Brak doniesień o przypadkach zatrucia po doustnym przyjęciu acetylocysteiny. U ochotników, którzyprzyjmowali acetylocysteinę w dawce 11,6 g na dobę przez 3 miesiące nie zaobserwowano ciężkichdziałań niepożądanych. Acetylocysteina w dawkach do 500 mg/kg mc. była dobrze tolerowana i niewystępowały objawy zatrucia.Objawy zatruciaPrzedawkowanie może spowodować nudności, wymioty, biegunkę.Leczenie zatruciaW razie konieczności należy zastosować leczenie objawowe.
Ciąża: Ze względu na brak doświadczeń dotyczących stosowania acetylocysteiny w okresie ciąży i karmieniapiersią, preparatu nie należy stosować u kobiet w tym czasie.Badania na zwierzętach (szczury i króliki) nie wykazały teratogennego działania acetylocysteiny.

Zobacz też polecane dla Ciebie pozostałe produkty:

Do każdego zamówienia niezależnie od kwoty gratis lub mały upominek:

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie: