Noworoczna Wyprzedaż!

ZOXIN-Med, szampon przeciwłupieżowy, 6 saszetek po 6ml

A5662
Producent: AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
Dostępność:
Ostatnia sztuka! Ostatnia sztuka!
szt.
Cena brutto: 9,49 zł

Opis produktu

Nazwa: Zoxin-med
Postać: szamp.leczn.
Dawka: 0,02 g/ml
Opakowanie: 6 sasz.a 6ml
Skład: 1 ml szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu(Ketoconazolum). Substancje pomocnicze, patrz punkt 6.1
Wskazania: Produkt leczniczy Zoxin-med jest wskazany w profilaktyce i leczeniu miejscowym zakażeń grzybiczych skóry, wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia: - w łupieżu skóry głowy, - w łojotokowym zapaleniu skóry, - w łupieżu pstrym.
: Nadwrażliwość na ketokonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
Działania niepożądane: Produkt leczniczy Zoxin-med może powodować miejscowe swędzenie, pieczenie, kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie. Rzadko może wystąpić przetłuszczanie się lub wysuszenie włosów.
Interakcje: Może wystąpić podrażnienie skóry po zastosowaniu produktu leczniczego Zoxin-med bezpośrednio po długotrwałym, miejscowym leczeniu kortykosteroidami. W przypadku miejscowego leczenia kortykosteroidami (przed zastosowaniem produktu leczniczego Zoxin-med), w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby występującego po zaprzestaniu ich stosowania, wskazane jest stopniowe (przez okres od 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami. Zbyt szybkie odstawianie kortykosteroidów może powodować zaczerwienienie i swędzenie skóry.
Dawkowanie: Produkt leczniczy do stosowania miejscowego na skórę. Na zwilżone wodą włosy i skórę nanieść odpowiednią ilość szamponu leczniczego, rozmasować do utworzenia się piany. Spłukać po około 5 minutach. Włosy można umyć wstępnie zwykłym szamponem. W łupieżu skóry głowy i łojotokowym zapaleniu skóry: - leczniczo – 2 razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni. - profilaktycznie – raz na dwa tygodnie. W łupieżu pstrym: - leczniczo – raz na dobę przez 5 dni. - profilaktycznie – przed okresem letnim raz na dobę przez kolejne 3 dni.
Środki ostrożności: Jeśli wystąpi reakcja nadwrażliwości objawiająca się m.in. zaczerwienieniem oraz swędzeniem skóry w miejscu kontaktu z szamponem, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego. Chronić oczy przed kontaktem z produktem, gdyż może wystąpić podrażnienie oka. Jeśli produkt dostanie się do oczu, należy je przemyć dużą ilością wody. Łojotokowemu zapaleniu skóry i łupieżowi często towarzyszy zwiększone wypadanie włosów. Mogą wystąpić przypadki nasilonego wypadania włosów podczas stosowania produktu leczniczego Zoxinmed. Nie określono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu u dzieci. Produkt leczniczy zawiera czerwień koszenilową, która może powodować reakcje alergiczne.
Prowadzenie pojazdów: Nie obserwowano niekorzystnego wpływu produktu leczniczego Zoxin-med na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Informacje o przedawkowaniu ketokonazolu są ograniczone. W wyniku znacznego przedawkowania pojawia się ból głowy, znużenie i szum w uszach, nudności, wymioty.
Ciąża: Ketokonazol w postaci szamponu nie przenika do krążenia ogólnego. W badaniach nie stwierdzano przenikania ketokonazolu do płynów ustrojowych, nawet po długotrwałym, zewnętrznym stosowaniu szamponu. Brak badań u kobiet w okresie ciąży. W okresie ciąży i karmienia piersią produkt leczniczy Zoxin-med może być stosowany w zdecydowanej konieczności.

Zobacz też polecane dla Ciebie pozostałe produkty:

Do każdego zamówienia niezależnie od kwoty gratis lub mały upominek:

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie: