Actiferol Fe 30mg, 30 saszetek

  • Dodaj recenzję:
  • A2151
  • Producent: SEQUOIA SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 28,99 zł

Actiferol Fe - do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.
Actiferol Fe zawiera opatentowaną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelazowego jest dwukrotnie wyższa - co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w produkcie uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku. Posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe).

Zalecane spożycie:
profilaktyka niedoboru żelaza: niemowlęta, dzieci i dorośli: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. W stanach niedoboru żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.

Sposób użycia:
zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. 1/4 szklanki wody lub sciągniętego pokarmu matki) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie zmienia smaku spożywanych pokarmów i nie barwi zębów.

Składniki:
pirofosforan żelazo (żelazo III), maltodekstryna.

100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna 1319kJ/310kcal
- białko 0g, węglowodany 77,6g, cukry 0g, tłuszcz 0g, kwasy tłuszczowe nasycone 0g, błonnik pokarmowy 0g, sód 1,7g, żelazo 3000mg.
- 1 saszetka zawiera: białko 0g, węglowodany 0,78g, cukry 0g, tłuszcz 0g, kwasy tłuszczowe nasycone 0g, błonnik pokarmowy 0g, sód 0,02g, żelazo 300mg (214%)*.
* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Przeciwwskazania:
nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Ważne:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do postępowania pozajelitowego.
Produk przeznaczony dla niemowlat, dzieci, i dorosłych.
Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.