Apap Noc tabletki powlekane 0,5g+0,025g, 6 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A700
  • Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 5,90 zł

Paracetamol 500mg + chlorowodorek difenhydraminy 25mg

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia z towarzyszącą bezsennością w tym: bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą. Trudności w zasypianiu spowodowane bólem.

Działanie:

To jedyny w Polsce lek, który jednocześnie zwalcza ból i ułatwia zasypianie. Apap Noc łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu z uspokajającym i ułatwiającym zasypianie działaniem difenhydraminy. Co istotne – difenhydramina nie uzależnia, nie powoduje problemów z porannym wstawaniem ani senności w godzinach rannych następnego dnia.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem. Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku jeśli: wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku, występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków, nie stosować w czasie ciąży, nie stosować w okresie karmienia piersią.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.