Darmowa dostawa od 49 zł na terenie Polski w Aptece internetowej Mini
Rzetelna firma Aptekamini.pl
Opinie o Aptekamini.pl
Wyróżnienie Aptekamini.pl w rankingu artykuły medyczne na opineo.pl 2016

Ascorvita, tabletki musujące o smaku cytrynowym, 1000 mg, 20 szt

Kod produktu:A309
Dostępność:
szt.
Cena brutto: 6,05 zł

Darmowa dostawa kurierem dla zam. powyżej 49 zł.

Opis produktu w Aptece Internetowej

Nazwa: Ascorvita

Postać:
tabletki musujące

Dawka:
1 g

Opakowanie:
20 tabl.

Skład:
1 tabletka zawiera 1000 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) Substancje pomocnicze: sorbitol 400,00 mg; aspartam 30, 40 mg.

Wskazania:
Stany niedoborów lub zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C.

Przeciwwskazania: Dzieci do 12 roku życia, kamica nerkowa, nadwrażliwość na składniki preparatu. Ze względu na zawartość aspartamu nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Działania niepożądane:
Dawki przekraczające 1 g dziennie mogą spowodować wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i wysypki skórnej. Kwas askorbowy jest metabolizowany częściowo do kwasu szczawiowego i jego wysokie stężenia mogą doprowadzić do krystalizacji szczawianów, zakwaszenie moczu może być przyczyną również krystalizacji moczanów czy cytrynianów i w efekcie kamicy dróg moczowych.

Interakcje:
Nasila działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny, sulfonamidów; działa synergistycznie z glikozydami flawonowymi, zwiększa wchłanianie żelaza.

Dawkowanie:
Dawkowanie należy ustalić indywidualnie stosownie do ocenionego na podstawie objawów stopnia niedoboru. Przeważnie stosuje się u dorosłych i młodzieży 1 raz dziennie po 1 tabletce rozpuszczonej w ½ szklanki wody lub soku.Preparat nie zawiera cukru, dlatego może być stosowany przez diabetyków.

Środki ostrożności:
Należy unikać stosowania dawek powyżej 1 g dziennie kwasu askorbowego u osób ze skłonnością do dny, u chorych z cystynurią, przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i amfetaminę (ze względu na hamowanie wchłaniania zwrotnego w kanalikach nerkowych) oraz u osób z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.Witamina C stosowana w dawkach terapeutycznych może być przyczyną fałszywie dodatniego testu na obecność cukru w moczu czy fałszywie dodatniego testu na obecność krwi utajonej w kale.Informacja dla osób na diecie niskosodowej: 1 tabletka zawiera 294,5 mg sodu.Ze względu na zawartość sorbitolu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Prowadzenie pojazdów:
Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przedawkowanie:
Przewlekłe przyjmowanie bardzo dużych dawek kwasu askorbowego (powyżej 4 g dziennie) poza zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego może doprowadzić do osłabienia wchłaniania witaminy C.

Ciąża:
Nie wiadomo, czy lek może powodować zagrożenie dla płodu, ponieważ nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych i dobrze kontrolowanych obserwacji u ludzi. Witamina C nie wywiera działania teratogennego, jednak nie zaleca się stosowania jej podczas ciąży w dawkach przekraczających zapotrzebowanie dzienne dla kobiet ciężarnych, ze względu na możliwość wystąpienia awitaminozy u noworodków. Dlatego należy ograniczyć stosowanie preparatu przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią do przypadków zdecydowanej konieczności.

Klienci, którzy kupili Ascorvita, tabletki musujące o smaku cytrynowym, 1000 mg, 20 szt, kupili również:

Twoje leki online i dermokosmetyki z dostawą do domu

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie