Aspirin C, 20 tabletek musujących

  • Dodaj recenzję:
  • A1073
  • Producent: BAYER
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 23,90 zł

Tabletki musujące Aspirin C to lek zawierający kwas acetylosalicylowy oraz witaminę C, który jest przeznaczony do objawowego leczenia dolegliwości bólowych o małym oraz umiarkowanym nasileniu.

Postać: tabletki musujące

Opakowanie: 20 tabletek

Działanie:
Aspirin C stanowi preparat złożony, którego substancjami czynnymi są: kwas acetylosalicylowy oraz kwas askorbinowy (witamina C). Związki te wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz hamujące agregację płytek krwi.

Wskazania:
objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym natężeniu (bólów głowy, bólów zębów, bólów mięśniowych); objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia oraz grypy.

Skład:
1 tabletka Aspirin C zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego oraz 240 mg kwasu askorbinowego (witaminy C). Pozostałe składniki leku: sodu wodorowęglan, sodu cytrynian bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Sposób użycia:
W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących.
W zależności od stopnia nasilenia objawów dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin.
Nie przekraczać porcji 8 tabletek. Dzieciom powyżej 9 roku życia podawać jednorazową 1 tabletkę.
Nie należy przekraczać porcji 3 tabletek na dobę. Lek przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Przeciwwskazania:
nie stosować leku Aspirin C w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, a także u pacjentów ze skazą krwotoczną, czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolnością serca, wątroby lub nerek. Nie podawać kobietom w trzecim trymestrze ciąży.