Aspirin Import PHARMAVITAE, 100 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A14067
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 48,99 zł
  • Niedostępny
Skład
  • Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) w ilości 500 mg w jednej tabletce.
  • Pozostałe składniki leku to celuloza, skrobia kukurydziana.

 

Działanie

Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

 

Wskazania

Wskazania do stosowania:

  • bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu,
  • gorączka.

 

Kiedy nie stosować leku Aspirin

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną – kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
  • jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
  • jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
  • jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.