Rzetelna firma Aptekamini.pl
Opinie o Aptekamini.pl
Wyróżnienie Aptekamini.pl w rankingu artykuły medyczne na opineo.pl 2016

CaDiK * 30sasz. po 9g D

Kod produktu:A48861
Producent: OLEOFARM SP. Z O.O.
Dostępność:
szt.
Cena brutto: 51,58 zł

Darmowa dostawa kurierem dla zam. od 149 zł.

Opis produktu w Aptece Internetowej

Nazwa: CaDiK
Postać: saszet.
Dawka: -
Opakowanie: 30 sasz.
Skład: cytrynian i jabłczan wapnia, maltodekstryna, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), guma ksantanowa (zagęstnik), guma akacjowa (zagęstnik), aromat, dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), witamina K2 MK-7 (menachinon-7), sukraloza (substancja słodząca), witamina D3 (cholekalcyferol).Zawiera substancję słodzącą.
Działanie: Tkanka kostna jest strukturą o wysokiej dynamice, nieustannie podlegającą procesom przebudowy. W zależności od potrzeb metabolicznych organizmu, stale zachodzą w niej równoważące się procesy odkładania wapnia i jego uwalniania. Dla zapewnienia właściwej gęstości kości i prawidłowego przebiegu procesu ich mineralizacji niezbędne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości wapnia, witaminy D3 i witaminy K2.Wapń to makroelement niezbędny naszemu organizmowi przez całe życie. Jest podstawowym budulcem kości i zębów, ważnym dla utrzymania prawidłowej mineralnej gęstości kości. Ubytek wapnia w tkance kostnej prowadzi najpierw do osteomalacji (rozmiękania kości), a w konsekwencji do osteoporozy. W obu wypadkach kości są osłabione i podatne na uszkodzenia, a proces ich mineralizacji nie zachodzi z pełną wydajnością. Z tego względu dostarczanie odpowiednich ilości wapnia w diecie ma zasadnicze znaczenie dla zachowania prawidłowych funkcji kości. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów, szczególnie u dzieci w okresie intensywnego wzrostu. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem. Pomaga zapewnić w ustroju odpowiednie ilości wapnia, wymaganego w procesie mineralizacji kości. Niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji, osteoporozy oraz utrudniać procesy regeneracji tkanki kostnej uszkodzonej wskutek złamań.Witamina K2 jest istotnym elementem metabolizmu kostnego. Uczestniczy w procesie wbudowywania wapnia do kości oraz zapobiega powstawaniu złogów wapniowych w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu pomaga zapewnić właściwą dystrybucję jonów wapnia do odpowiednich tkanek oraz utrzymuje równowagę między procesami syntezy i rozpadu struktur kości, które są szczególnie nasilone u dzieci w okresie wzrostu, kiedy kości ciągle się rozrastają oraz w trakcie rekonwalescencji po złamaniach. Organizm człowieka nie jest w stanie sam syntetyzować witaminy K2. Dlatego zapotrzebowanie na tę witaminę zaspokajane jest głównie poprzez podaż z dietą oraz w mniejszym stopniu poprzez syntezę prowadzoną przez bakterie jelitowe. 
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w osteomalacji, osteoporozie, przy złamaniach kości oraz w okresie intensywnego wzrostu.
: Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6-go roku życia i dorosłych.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 6-go roku życia 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w niepełnej szklance letniej wody. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Utrzymywanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. 
Dawkowanie (dorośli): Dorośli i dzieci powyżej 6-go roku życia 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w niepełnej szklance letniej wody. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Utrzymywanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. 
Dawkowanie (dzieci): Dorośli i dzieci powyżej 6-go roku życia 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki rozpuścić w niepełnej szklance letniej wody. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Utrzymywanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. 
Dawkowanie (noworodki): Preparat nie jest przeznaczony dla noworodków.
Uwagi: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.Wżna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6-go roku życia i dorosłych.

Klienci, którzy kupili CaDiK * 30sasz. po 9g D, kupili również:

Twoje leki online i dermokosmetyki z dostawą do domu

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie