Carbo VP węgiel aktywowany 20 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A12634
  • Producent: VALEANT SP. Z O.O. SP.J.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 7,99 zł
Suplement diety zawierający węgiel aktywowany.
 
Zastosowanie:

Uzupełnienie diety w węgiel aktywowany.
 
Zalecane spożycie: 

- Leczenie niestrawności i wzdęć: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, stosuje się przeciętnie 3-4 tabletki kilka razy na dobę, aż do ustąpienia objawów. Tabletki można połykać w całości, jednak w celu ich szybszego działania zalecane jest ich rozgryzanie.

- Leczenie biegunki: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: jednorazowo doustnie około 4,0 g (10-13 tabletek), najlepiej w postaci przygotowanej z rozkruszonych tabletek wodnej papki. Dawkę można powtarzać co kilka godzin, jeśli konieczne.

- W zatruciach lekami i związkami chemicznymi: dorośli oraz dzieci powyżej 1 roku: jednorazowa dawka doustna wynosi zwykle około 12,5 g (41-42 tabletki). W razie potrzeby można ją podawać kilkukrotnie w ciągu doby. Dzieci poniżej 1 roku: jednorazowa dawka doustna wynosi zwykle 1 g/kg mc. W razie potrzeby można ją powtarzać co 4-6 godzin. Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u osób w wieku podeszłym oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.
 
W leczeniu zatruć lekami i substancjami chemicznymi produkt Carbo medicinalis VP podaje się najczęściej w zawiesinie wodnej, np. do płukania żołądka. Sporządza się ją mieszając rozkruszone tabletki z 400 ml wody destylowanej. Zawiesina powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Podaje się ją w zalecanej dawce doustnie przez zgłębnik i usuwa przez odessanie lub wywołanie wymiotów odzyskując całkowitą ilość podanego węgla.
 
Składniki:

Cukier; węgiel aktywowany; substancje wypełniające: celuloza, poliwinylopirolidon; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.
 
Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu u osób nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych.
 
Ważne wskazówki:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Zrównoważony sposób żywienia prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Preparat należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Kobiety w ciąży i matki karmiące karmiące przed spożyciem powinny skonsultować się z lekarzem