OLIMP CHELA-MAG B6 JUNIOR 15 saszetek o smaku pomarańczy

  • Dodaj recenzję:
  • A3594
  • Producent: OLIMP LABORATORIES
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 14,99 zł
  • Niedostępny

Chela-Mag B6 Junior to suplement diety w proszku, przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na magnez i witaminę B6 o pysznym pomarańczowym smaku. Zawiera wysoko przyswajalną i hipoalergiczną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego Albion (diglicynian magnezu), wzbogaconą witaminą B6, która współpracuje z magnezem w procesach metabolicznych. Badania naukowe udowodniły, że magnez wspólnie z witaminą B6 odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych, co jest niezmiernie ważne u dorastających dzieci. Pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia, uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Magnez zaangażowany jest również w prawidłowy metabolizm energetyczny, pomaga w syntezie białek.

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia, jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na magnez oraz witaminę B6, szczególnie w okresie wzmożonego zapotrzebowania na ten składnik, będącego wynikiem osłabienia organizmu lub zwiększonego wysiłku umysłowego.

Dawkowanie:

Zalecana dzienna porcja: 1 saszetka na dobę, najlepiej po śniadaniu lub po posiłku głównym. Zawartość saszetki rozpuścić w 100-120ml wody o temperaturze pokojowej, zamieszać w celu całkowitego rozpuszczenia proszku. Spożyć zaraz po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Skład:

1 saszetka zawiera: magnez 150mg, witamina B6 1mg; substancje pomocnicze.

Brak konserwantów. Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek jego składników.