CHOLINEX INTENSE smak miodowo-cytrynowy 20 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A1105
  • Producent: GLAXO SMITH KLINE
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 14,90 zł

Nazwa: Cholinex Intense
Postać: tabletki do ssania
Dawka: 2,5mg+1,2mg
Opakowanie: 20 tabl.
Skład: Jedna tabletka do ssania zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu (Hexyloresorcinolum) i 1,2 mgbenzalkoniowego chlorku (Benzalkonii chloridum).Substancje pomocnicze:Jedna tabletka do ssania zawiera sacharozę (ok. 1,2 g) i glukozę (ok. 1,2 g).Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Objawowo w bólu i zapaleniu gardła.
: Nadwrażliwość na heksylorezorcynol, chlorek benzalkoniowy lub którąkolwiek substancjępomocniczą preparatu.Dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozygalaktozylub niedoborem sacharazy-izomaltazy.
Działania niepożądane: Określenie częstości występowania działań niepożądanych w przypadku produktów leczniczychdostępnych bez recepty jest trudne, dlatego nie przedstawiono takich danych szacunkowych.Zaburzenia żołądka i jelit: miejscowe podrażnienia lub stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła.
Interakcje: Nie stwierdzono.
Dawkowanie (dorośli): Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat:Jedną tabletkę należy przyjmować co 3 godziny; tabletkę ssać powoli.Można przyjąć maksymalnie 8 tabletek na dobę.
Dawkowanie (dzieci): Dzieci w wieku od 7 do 12 lat:Jedną tabletkę należy przyjmować co 3 godziny; tabletkę ssać powoli.Można przyjąć maksymalnie 4 tabletki na dobę.Nie należy podawać preparatu dzieciom w wieku poniżej 7 lat.Nie przekraczać zalecanego dawkowania.W razie utrzymywania się objawów pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.
Środki ostrożności: Nie należy podawać preparatu dzieciom w wieku poniżej 7 lat.1 tabletka zawiera sacharozę (ok.1,2 g) i glukozę (ok. 1,2 g). Pacjenci chorzy na cukrzycę powinniuwzględnić tę ilość cukru w swojej diecie.
Prowadzenie pojazdów: Nie stwierdzono
Przedawkowanie: Doustna dawka toksyczna chlorku benzalkoniowego wynosi 1 do 3 g. Wystąpienie objawówprzedawkowania produktu zawierającego małą ilość substancji czynnej (1,2 mg) jest małoprawdopodobne.Przedawkowanie heksylorezorcynolu może spowodować podrażnienie żołądka i jelit.Po odstawieniu preparatu należy zastosować leczenie objawowe.Po przyjęciu ponad 50 tabletek mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, obfite pocenie sięi zwiększone pragnienie, związane z nadmiernym spożyciem lewomentolu.
Ciąża: Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować produkt pod kontrolą lekarza.Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji u ludzi i zwierząt.Heksylorezorcynol i chlorek benzalkoniowy są stosowane w lecznictwie od wielu lat i jak dotąd niestwierdzono ich szkodliwego działania. Jednak, tak jak w przypadku innych leków, należy zachowaćostrożność w okresie ciąży i laktacji.