COLDREX MAX GRIP 10 saszetek o smaku cytrynowym

  • Dodaj recenzję:
  • A5025
  • Producent: GLAXO SMITH KLINE
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 11,30 zł

Skład:
1 saszetka zawiera 1000 mg Paracetamolum (paracetamolu), 10 mg Phenylephrini hydrochloridum (chlorowodorku fenylefryny), 40 mg Acidum ascorbicum (kwasu askorbowego)

Działanie:
Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowymi przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosai zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C.

Wskazania:
Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna saszetka co 4 do 6 godzin. Nie stosować częściej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 4 saszetki na dobę.

Sposób podawania:
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody lub dosłodzić.
Dzieci: Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie stosować dawki większej niż zalecana. Jeżeli objawy choroby utrzymują się pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol, substancje zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa lub innymi lekami o podobnym mechanizmie działania. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni.