DERNILAN KREM 35 G

  • Dodaj recenzję:
  • A6951
  • Producent: HERBAPOL
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 9,90 zł
  • Niedostępny

Dernilan krem 35 g

Skład: 100 g kremu zawiera:Kamfora racemiczna(Camphora racemica) 1 gAlantoina (Allantoinum) 300 mgNikotynamid(Nicotinamidum) 250 mgKwas salicylowy(Acidum salicylicum) 100 mgPełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Działanie: - gojąco - przeciwzapalnie - przyspiesza ziarninowanie - przyspiesza ziarninowanie, ułatwia usuwanie zgrubiałego zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk
Wskazania: Produkt leczniczy stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.
: Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.Leku nie należy stosować na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe.
Działania niepożądane: U osób uczulonych na składniki preparatu mogą wystąpić reakcje alergiczne i miejscowe podrażnienia.
Interakcje: Brak danych na temat ewentualnych interakcji alantoiny, amidu kwasu nikotynowego i kamfory stosowanych miejscowo na skórę.Kwas salicylowy występujący w kremie może nasilać działanie terapeutyczne innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Dawkowanie: Skórę stóp i rąk smarować kremem od 3 do 4 razy na dobę.Krem lekko wmasować, co kilka dni stopy wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian lek stosować 1 do 2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk.
Środki ostrożności: Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Prowadzenie pojazdów: Dernilan krem nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono dotychczas żadnego przypadku przedawkowania.
Ciąża: Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Uwagi: - ostrożnie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia, ze względu na mogocę wystąpić uczulenie na składniki preparatu