DERNILAN MAŚĆ 35 G

  • Dodaj recenzję:
  • A1373
  • Producent: HERBAPOL
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 12,00 zł
  • Niedostępny
Dernilan maść 35 g

Skład: 100 g maści zawiera: 300 mg alantoiny (Allantoinum), 250 mg nikotynamidu (Nicotinamidum), 100 mg kwasu salicylowego(Acidum salicylicum), 1 g kamfory racemicznej (Camphora racemica).Substancje pomocnicze wykazujące działanie: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, alkohol cetylowy.Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Działanie: maść - przyspiesza gojenie - pobudza ziarninowanie - oddzielenie tkanki martwiczej - hamuje utratę wody
Wskazania: Produkt leczniczy stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.
Przeciwwskazania: Leku nie należy stosować na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe.
Działania niepożądane: Częstość nieznana (nie można określić na podstawie dostępnych danych):zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (alergiczne reakcje skórne, miejscowe podrażnienia).
Interakcje: Brak danych na temat ewentualnych interakcji alantoiny, nikotynamidu i kamfory stosowanych miejscowo na skórę.Kwas salicylowy występujący w maści może nasilać działanie terapeutyczne innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Dawkowanie: Skórę stóp i rąk smarować maścią od 3 do 4 razy na dobę.Maść lekko wmasować, co kilka dni stopy lub ręce wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian lek stosować 1 do 2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk.Dzieci i młodzieżProduktu leczniczego Dernilan nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Środki ostrożności: Zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan. Lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Zawiera alkohol cetylowy. Lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Prowadzenie pojazdów: DERNILAN maść nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono dotychczas żadnego przypadku przedawkowania.
Ciąża: Ciąża: Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży. Karmienie piersią: Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie karmienia piersią. Płodność: Brak danych na temat wpływu produktu na płodność.