Dexak SL granulat do sporządzania roztworu doustnego 20 saszetek

  • Dodaj recenzję:
  • A4744
  • Producent: BERLIN CHEMIE AG
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 22,99 zł
  • Niedostępny
Dexak SL granulat do sporządzania roztworu doustnego
Skuteczny lek przeciwbólowy, który zaczyna działać szybko. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Wskazania:
krótkotrwałe, objawowe leczenie ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśniowo-kostnego, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Skład:
Każda saszetka granulatu do sporządzania roztworu doustnego zawiera: deksketoprofen 25 mg w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem.

Dawkowanie:
Przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia.
Należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Dawka leku będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania bólu u pacjenta

Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody i dobrze rozmieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia. Uzyskany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu. Zalecana dawka dobowa to zwykle 1 saszetka (25 mg deksketoprofenu) co 8 godzin, jednak nie więcej niż 3 saszetki na dobę (75 mg).

Zaczyna działać szybko. Maksymalne stężenie produktu leczniczego we krwi występuje po 15–20 minutach. W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie, zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 15 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku i jego szybszy początek działania.

U osób w podeszłym wieku lub z chorobami nerek lub wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od mniejszej całkowitej dawki dobowej (50 mg) odpowiadającej nie więcej niż 2 saszetkom. W przypadku dobrej tolerancji u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej dla ogólnej populacji (75 mg).