FASTUM DICLOFENACUM żel 10 mg/g 100g

  • Dodaj recenzję:
  • A13512
  • Producent: BERLIN CHEMIE AG
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 9,98 zł
  • Niedostępny
Działanie:

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. Kojąco i chłodząco na skórę.

Wskazania:

Młodzież powyżej 14 lat, do krótkotrwałego stosowania w: miejscowym, objawowym leczeniu bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.Dorośli: Miejscowe, objawowe leczenie bólu oraz innych objawów stanu zapalnego w: urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia, ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich, w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Sposób użycia:

Nałożyć lek na skórę, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Ilość żelu zależy od rozmiarów bolącego miejsca, najczęściej jest to 2 g do 4 g, co odpowiada paskowi żelu o długości 4 cm do 8 cm. Jest to ilość wystarczająca do pokrycia około 400 do 800 cm2 powierzchni skóry.
Lek należy stosować 3-4 razy na dobę.
Po zastosowaniu leku umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.
Nie stosować dłużej niż 7 dni (u dzieci powyżej 14 lat) i dłużej niż 14 dni (u dorosłych) bez konsultacji z lekarzem.

Skład:

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: glikol propylenowy.