DIOHESPAN MAX 1000mg, 60 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A3966
  • Producent: AFLOFARM
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 37,50 zł

Działanie:
Lek Diohespan max zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny nasilając perystaltykę (ruchliwość) naczyń chłonnych i przepływ limfy. Lek działana mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.

Wskazania:
Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki), uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy).

Kiedy nie stosować leku Diohespan max: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Diohespan max. Jeżeli dolegliwości związane z żylakami odbytu utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe.

Stosowanie innych leków. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Nie stwierdzono występowania interakcji z innymi lekami.

Stosowanie leku Diohespan max z jedzeniem i piciem. Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Ciąża: Lek może być stosowany w czasie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, wyłącznie z przepisu lekarza. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, należy zasięgnąć porady lekarza, ponieważ tylko lekarz może zdecydować, czy należy kontynuować leczenie.
Karmienie piersią: Ze względu na brak danych dotyczących przenikania leku Diohespan max do mleka matki stosowanie leku w okresie karmienia piersią jest niewskazane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Lek nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Diohespan max może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane zostały opisane z uwzględnieniem częstości występowania zgodnie z poniższą konwencją: bardzo często (więcej niż u 1 na 10 osób), często (więcej niż u 1 na 100 osób, ale mniej niż u 1 na 10 osób), niezbyt często (więcej niż u 1 na 1000 osób, ale mniej niż u 1 na 100 osób), rzadko (więcej niż u 1 na 10 000 osób, ale mniej niż u 1 na 1000 osób), bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 osób).
Rzadko: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka. Zaobserwowane działania niepożądane nie powodują konieczności odstawienia leku. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Uwagi:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować leku Diohespan max po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę co zrobić z lekami, które nie są już potrzebne. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Co zawiera lek Diohespan max
Substancją czynną leku jest diosmina (Diosminum). Jedna tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.
Ponadto lek zawiera: alkohol poliwinylowy, kroskarmelozę sodową, talk, krzemionkę koloidalną bezwodną, stearynian magnezu.

Jak wygląda lek Diohespan max i co zawiera opakowanie
Diohespan max ma postać tabletek z rowkiem dzielącym. Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia, a nie podział na równe dawki. Jeden blister zawiera 10 tabletek.
10 tabletek (jeden blister), 20 tabletek (dwa blistry), 30 tabletek (trzy blistry) lub 60 tabletek (sześć blistrów) pakowane jest wraz z ulotką dla pacjenta w tekturowe pudełko.