DULCOBIS 5mg 20tabletek dojelitowych

  • Dodaj recenzję:
  • A2990
  • Producent: BOEHRINGER INGELHEIM INTERN.GMBH
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 6,99 zł
  • Niedostępny
Dulcobis to miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia oraz rozmiękczenie stolca. Produkt leczniczy zawiera 33,2 mg laktozy jednowodnej w jednej tabletce dojelitowej, co w przeliczeniu na maksymalną dawkę dobową daje 66,4 mg w leczeniu zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Skład:
Jedna tabletka dojelitowa zawiera 5 miligramów bisakodylu (Bisacodylum), 4,4'-diacetoksy-(2-pirydynylometyleno)-bisfenolu (= bisakodyl)
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 33,2mg, sacharoza 23,4 mg.

Dawkowanie:
Okres stosowania produktu leczniczego Dulcobis nie powinien przekraczać 5 dni.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1- 2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) przed snem.

Działanie:
Bisakodyl jest miejscowo działającą substancją o działaniu przeczyszczającym, pochodną difenylometanu. Jako substancja utrudniająca wchłanianie wody i elektrolitów, bisakodyl po hydrolizie w jelicie grubym, przyspiesza perystaltykę jelita grubego i zwiększa zawartość wody i elektrolitów w świetle jelita grubego. Prowadzi to pobudzenia defekacji, zmniejszenia czasu pasażu jelitowego oraz rozluźnienia konsystencji stolca.

Wskazania:
Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć.
W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji.

Przeciwwskazania:
Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób.

Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu.

Działania niepożądane:
Często: skurcze brzucha, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności
Niezbyt często: uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty, krew w kale, uczucie dyskomfortu w okolicach odbytu.