ESSENTIALE Max 0,6mg, 30 kapsułek twardych

  • Dodaj recenzję:
  • A4275
  • Producent: A.NATTERMANN & CIE.GMBH
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 24,85 zł

Essentiale Max jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Skład:
1 kapsułka zawiera: Phospholipidum essentiale, fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę, 600 mgPełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Interakcje:
Jednoczesne stosowanie środków przeciwzakrzepowych może spowodować wystąpienie interakcji. W takim przypadku należy odpowiednio dostosować dawkę środków przeciwzakrzepowych.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę.Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).Długość leczenia nie jest ograniczona.

Środki ostrożności:
- Stosowanie produktu Essentiale Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które powodują uszkodzenie wątroby, (np. alkoholu),
- W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego produktem Essentiale Max jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie leczenia pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.
- Ze względu na zawartość oleju sojowego produkt może powodować ciężkie reakcje alergiczne.
- Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat,

Przedawkowanie:
Nie opisano dotychczas przypadków przedawkowania produktu Essentiale Max. W przypadku zażycia większej dawki leku Essentiale Max niż zalecana:wyżej opisane działania niepożądane mogą ulec nasileniu.

Ciąża:
Produkty otrzymywane z nasion sojowych są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania.Jednak wyniki badań przeprowadzone na zwierzętach nie są wystarczające.W związku z powyższym stosowanie produktu w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.