Femibion Natal 2 PLUS, 30 tabletek powlekanych + 30 kapsułek

  • Dodaj recenzję:
  • A6797
  • Producent: MERCK SP.Z O.O.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 48,99 zł
  • Niedostępny

Femibion Natal 2 PLUS to suplement diety, który został dostosowany do potrzeb kobiet od 13 tygodnia ciąży oraz karmiących piersią. Zawiera w swoim składzie żelazo, witaminę D3 oraz nienasycony kwas tłuszczowy DHA z grupy Omega-3, pomagając pokryć zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze zarówno w okresie ciąży, jak i laktacji.

Działanie:
Zawarte w preparacie Femibion Natal 2 PLUS foliany wpływają na prawidłowe funkcjonowanie narządów i komórek organizmu, biorąc udział w podziale tkanek oraz w przemianach biochemicznych niektórych aminokwasów. Dodatkowo przyczyniają się do zdrowego rozwoju płodu oraz formowania łożyska. W składzie suplementu znalazł się zarówno kwas foliowy, jak i aktywny Metafolin (L-metylofolian wapnia), stanowiący formę folianu przygotowaną do bezpośredniego wykorzystania przez komórki matki oraz rozwijającego się w jej łonie dziecka. Receptura preparatu zawiera ponadto nienasycony kwas tłuszczowy DHA z grupy Omega-3, który stymuluje prawidłowy rozwoju mózgu i wzroku dziecka, jod, który przyczynia się do właściwego wytwarzania hormonów tarczycy oraz żelazo, biorące udział w produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz wspierające pracę układu immunologicznego. Witaminy z grupy B przyczyniają się do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego, zmniejszają uczucie znużenia i zmęczenia fizycznego, a także pomagają we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Skład:
1 tabletka Femibion Natal 2 PLUS zawiera foliany 600 µg (kwas foliowy 200 µg, L-metylofolian wapnia 416 µg), tiamina (witamina B1) 1,5 mg, ryboflawina (witamina B2) 1,6 mg, witamina B6 2,2 mg, witamina B12 2,7 mg, biotyna 100 µg, niacyna (ekwiwalent niacyny) 20 mg, kwas pantotenowy 10 mg, beta-karoten (witamina A, ekwiwalent retinolu) 3 mg, witamina C 180 mg, witamina D 10 µg, witamina E 12 mg.

Zalecane spożycie:
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku, popijając wodą.
Nie należy przekraczać dobowej rekomendowanej porcji do spożycia.
Preparat jest suplementem i nie należy stosować go jako substytutu (zamiennika) zróżnicowanej diety.
Dla utrzymania zdrowia ważna jest zbilansowana dieta oraz właściwy styl życia.

Warunki przechowywania:
suplement diety Femibion Natal 2 PLUS należy przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, poza zasięgiem małych dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
Preparat zawiera maltodekstrynę i sacharozę, dlatego osoby z nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy oraz zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy nie powinny go stosować.