FLORACTIN Elektrolity o smaku pomarańczowym 20 saszetek

  • Dodaj recenzję:
  • A16870
  • Producent: NOVASCON PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 14,29 zł
  • Niedostępny
Przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych.Warto stosować w każdej sytuacji, w której występuje ryzyko odwodnienia organizmu: w biegunkach różnego pochodzenia, podczas wymiotów spowodowanych np. zatruciem pokarmowym, chorobą lokomocyjną, podczas wymiotów u kobiet ciężarnych, w trakcie upałów i podróży, podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Właściwości:

Preparat uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie. Floractin elektrolity to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, o zmniejszonej osmolarności (płyn hipoosmotyczny). Skład Floractinu elektrolity został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Pyszny, pomarańczowy smak ułatwia aplikację dziecku.

Sposób użycia:

Zawartość saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami. W przypadku postępowania profilaktycznego, tj. zanim dojdzie do odwodnienia, preparat należy stosować wg zaleceń w fazie podtrzymującej nawadnianie.

Skład:

Glukoza, chlorek sodu, cytrynian potasu, aromat pomarańczowy, cytrynian sodu.

Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna 1067 kJ (251 kcal)
Tłuszcz
W tym: 0,00 g
Węglowodany
w tym glukoza 69,36 g
Błonnik 0,00 g
Białko 0,00 g
Sód 5,52 g
Chlorki 8,00 g
Potas 3,20 g
Cytryniany 7,60 g

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego ani u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.

Opakowanie:

20 saszetek po 5g