Gaviscon o smaku mięty, 8 tabletek do żucia

  • Dodaj recenzję:
  • A1504
  • Producent: RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 5,60 zł
  • Niedostępny
Nazwa: Gaviscon o smaku mięty TAB

Postać:
tabletki do rozgryzania i żucia

Dawka:
0,25g+0,1335g+0,08g

Opakowanie:
8 tabl. (blister)

Skład:
Każda tabletka zawiera 250 mg alginianu sodu (Natrii alginas), 133,5 mg wodorowęglanu sodu (Natrii hydrogenocarbonas) oraz 80 mg węglanu wapnia (Calcii carbonas). Substancja pomocnicza: 3,75 mg aspartamu (E951) w jednej tabletce. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Wskazania:
Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, lub u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.
: Ten produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów ze znaną lub podejrzewaną nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane:
Zaburzenia układu     oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Bardzo rzadko (< 1/10,000) Zaburzenia oddechowe, takie jak skurcz oskrzeli Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko (< 1/10,000) Reakcje anafilaktyczne i anafilaktoidalne Reakcje nadwrażliwości, takie jak pokrzywka

Interakcje:
Ze względu na zawartość węglanu wapnia, który działa jako środek zobojętniający, należy rozważyć zachowanie dwugodzinnego odstępu pomiędzy przyjęciem produktu leczniczego Gaviscon o smaku mięty Tab a podaniem innych produktów leczniczych, zwłaszcza leków hamujących receptor histaminowy H2, tetracyklin, digoksyny, fluorochinolonów, soli żelaza, ketokonazolu, neuroleptyków, tyroksyny, penicylaminy, beta-adrenolityków (atenololu, metoprololu, propranololu), glikokortykosteroidów, chlorochiny i bisfosfonianów.

Dawkowanie:
Do podawania doustnego, przeżuć dokładnie przed połknięciem. Dorośli oraz dzieci w wieku 12 lat i powyżej: dwie do czterech tabletek po posiłkach i przed snem. Osoby w podeszłym wieku: dostosowanie dawkowania w tej grupie wiekowej nie jest konieczne.

Środki ostrożności:
Zawartość sodu w dawce składającej się z czterech tabletek wynosi 246 mg (10,6 mmol). Należy wziąć to pod uwagę przy stosowaniu u pacjentów wymagających znacznego ograniczenia podaży soli w diecie, np. w niektórych przypadkach zastoinowej niewydolności serca i niewydolności nerek. Każda dawka składająca się z czterech tabletek zawiera 320 mg (3,2 mmol) węglanu wapnia. Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z hiperkalcemią, wapnicą nerek i nawracającą kamicą nerkową z kamieniami zawierającymi wapń. Ze względu na zawartość aspartamu nie należy stosować tego produktu leczniczego u pacjentów z fenyloketonurią. Istnieje możliwość zmniejszonej skuteczności leczenia u chorych z bardzo małym wydzielaniem kwasu solnego w żołądku. Jeżeli objawy nie ustępują po siedmiu dniach leczenia, stan pacjenta powinien być ponownie zweryfikowany. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci poniżej 12 lat, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Prowadzenie pojazdów:
Nieistotny.

Przedawkowanie:
W przypadku przedawkowania, należy stosować leczenie objawowe. Pacjent może odczuwać wzdęcie brzucha.

Ciąża:
Podczas otwartego badania bez udziału grupy kontrolnej, u 281 kobiet w ciąży nie wykazano żadnego istotnego niepożądanego wpływu produktu leczniczego na przebieg ciąży lub zdrowie płodu/noworodka. Na podstawie tego i poprzednich badań stwierdzono, że lek może być stosowany podczas ciąży i laktacji.