Ibum Forte zawiesina doustna 0,2g/5ml o smaku malinowym 100g

  • Dodaj recenzję:
  • A391
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 15,50 zł

Wskazania:
Ibum Forte to lek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym przeznaczony dla dzieci od 3. miesiąca życia. Wskazany do stosowania w stanach gorączkowych różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Doskonały również w przypadki bółów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanym.

Właściwości:
5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu będącego substancją czynną leku. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dodatkowo, hamuje zlepianie płytek krwi. Zawiesina ma przyjemny malinowy smak, który ułatwia podawanie leku najmłodszym. Załączona do opakowania strzykawka dosustna sprawia, że dawkowanie i podawanie leku jest łatwe i wygodne. Produkt wolny od cukru i alkoholu.

Skład:
subsatncja czynna: ibuprofen
substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E965), glicerol (E422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E954), sodu benzoesan (E211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat malinowy, woda oczyszczona

Stosowanie:
Lek przezanzcony do stosowania doustnego. Przed użyciem wstrząsnąć pojemnikiem. Dawkowanie uwarunkowane masą ciała i wiekiem dziecka.
Lek powinno się podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych.