Ibuprom 200mg 50 tabletek powlekanych (butelka)

  • Dodaj recenzję:
  • A176
  • Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 19,15 zł

Skład: Jedna tabletka powlekana zawiera: ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg i substancje pomocnicze.

Wskazania: Bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Dawkowanie: 

Dzieci od 6 do 9 lat (masa ciała 20 - 29 kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6 - 8 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 600 mg w dawkach podzielonych);

Dzieci od 10 do 12 lat (masa ciała 30 - 39 kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 800 mg w dawkach podzielonych);

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu 1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg w dawkach podzielonych).