LINOMAG maść 20%, 30 g

  • Dodaj recenzję:
  • A1602
  • Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE "ZIOŁOLEK" SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 7,49 zł

Zawierająca w swoim składzie wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe lecznicza maść Linomag jest przeznaczona do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt od pierwszych dni życia. To, co wyróżnia preparat, to charakterystyczne zielone opakowanie oraz naturalna receptura, bazująca na egzogennych kwasach tłuszczowych (kwasie linolowym i linolenowym), należących do grupy witamin F. Produkt nie zawiera w swoim składzie sztucznych substancji konserwujących.

Skład:
100 g maści zawiera płyn Linomag w ilości 20 g oraz substancje pomocnicze (lanolina bezwodna, wazelina biała).

Działanie:
wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe zawarte w maści natłuszczają naskórek i chronią go przed nadmierną utratą wody, w naturalny sposób wspomagając procesy regeneracji i odbudowy tkanek skóry. Dodatkowo preparat zmniejsza suchość naskórka, redukuje jego szorstkość i wzmacnia jego odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Wskazania:
Linomag jako maść natłuszczająca jest polecana do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt od pierwszego dnia życia, a także osób dorosłych. Produkt jest zalecany w szczególności przy takich chorobach skóry jak wyprysk alergiczny, odparzenia, nadmierna suchość skóry, łuszczyca.

Sposób użycia:
Maść Linomag jest przeznaczona do stosowania miejscowego na skórę.
Zaleca się raz dziennie smarowanie cienką warstwą preparatu naskórka zmienionego chorobowo lub nałożenie grubej warstwy na odpowiednim opatrunku.
W zmianach łuszczycowych oraz wyprysku alergicznym stosować 2-3 razy na dobę lub według zaleceń lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.
Przeciwwskazaniem do stosowania jest wyprysk łojotokowy.

Środki ostrożności:
Maść Linomag jest preparatem przeznaczonym do stosowania wyłącznie na skórę.
Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem.
Z uwagi na zawartość lanoliny, produkt może wywoływać miejscową reakcję skórną (np. pieczenie, swędzenie, kontaktowe zapalenie skóry).