Lioton 1000 żel 50g

  • Dodaj recenzję:
  • A808
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 22,40 zł

Żel Lioton 1000 – wysoka skuteczność w walce z bólem i obrzękami, towarzyszącymi żylakom kończyn dolnych.

Lioton® 1000 jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę; zawiera heparynę, wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Leczenie wspomagające: w chorobach żył powierzchownych takich, jak zapalenia żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych;
w krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach.

Działanie:
Heparyna, zawarta w żelu Lioton 1000, jest wysoce skuteczną substancją o działaniu przeciwzakrzepowym i przeciwzapalnym, która poprawia mikrokrążenie. Wysokie stężenie heparyny w formule żelowej umożliwia przenikanie substancji czynnej w głąb skóry, co jest konieczne, aby heparyna mogła zacząć działać.
Żel Lioton 1000 jest stosowany miejscowo, dokładnie tam gdzie odczuwane są dolegliwości. Żel daje efekt chłodzenia, co sprzyja uczuciu natychmiastowej ulgi i lekkości nóg i nie pozostawia tłustych plam.

Sposób użycia:
Wygoda stosowania to kolejny powód, dla którego żel Lioton 1000 przypadł do gustu tak wielu kobietom! Wystarczy nałożyć na powierzchnię skóry 3 -10 cm żelu do 3 razy na dobę i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia żelu. Żel nie brudzi, nie pozostawia plam i ma przyjemny lawendowy zapach, więc jest bardzo wygodny i dyskretny w użyciu, dzięki czemu może być stosowany również w pracy.

Towarzysz podróży: żel Lioton 1000 idealnie nadaje się do stosowania na objawy towarzyszące żylakom kończyn dolnych, podczas podróży samolotem lub pociągiem, a także po długim zwiedzaniu.

Nieplamiący żel łatwo wchłania się przez skórę, łagodzi objawy towarzyszące niewydolności żył powierzchownych i przynosi przyjemne uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji.

Skład:
1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) soli sodowej heparyny.

Wskazania:
  Wspomagająco w  żylakach kończyn dolnych, w krwiakach, stłuczeniach, obrzękach oraz w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie: Zewnętrznie. 1-3 razy dziennie nanieść na skórę średnio 3-10 cm żelu, następnie delikatnie wmasować. Nie stosować na otwarte lub zakażone rany. Nie stosować u dzieci. 
Z uwagi na fakt, iż żel Lioton® 1000 stosuje się dokładnie na miejsce występowania dolegliwości, ryzyko negatywnego wpływu na cały organizm jest minimalne (dobra tolerancja).