Magnezu siarczan Sól Gorzka 25 g

  • Dodaj recenzję:
  • A11900
  • Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 3,00 zł

Popularny, a przede wszystkim bardzo skuteczny i bezpieczny sposób dla osób, które mają problemy z wypróżnianiem. Magnezu siarczan – Sól gorzka to lek o działaniu przeczyszczającym w postaci proszku do sporządzania roztworu.

Skład:
Magnezu siarczan.

Działanie:
Zaparcia mogą być bardzo uciążliwe, skutecznym rozwiązaniem problemu będzie Magnezu siarczan – Sól gorzka. To lek przeczyszczający w postaci proszku do sporządzania roztworu. Można go stosować nie tylko przy zaparciach, ale również w zatruciach pokarmowych. Przyspiesza pasaż treści jelitowej, co wpływa na szybsze wydalanie oraz usuwanie trucizny z organizmu. Jego osmotyczne działanie w świetle jelita wykorzystuje się także w celu opróżniania jelit przez badaniami diagnostycznymi przewodu pokarmowego lub przed zabiegami chirurgicznymi. Siarczan magnezu przyjmowany w małych dawkach działa żółciopędnie i wpływa pobudzająco na gruczoły trawienne.

Zastosowanie:
Lek Siarczan magnezu – Sól gorzka zalecany przy zaparciach jako preparat o działaniu przeczyszczającym.

Informacje dodatkowe:
Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na magnez. Lek nie jest wskazany przy: hipermagnezemii, niedrożności jelit, niewydolności nerek, bloku przedsionkowo-komorowym, znacznym niedociśnieniu tętniczym, miastenii.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów m.in.: zaburzeń żołądkowo-jelitowych, biegunki, a przy długotrwałym stosowaniu objawów przedawkowania, czyli zaburzeń równowagi elektrolitowo-wodnej.

Dawkowanie:
Stosować wyłącznie doustnie. W przypadku zaparć: w szklance wody dobrze rozprowadzić 10-15g, czyli łyżkę proszku, następnie wypić. Roztwór pić raz na dobę. Jako środek żółciopędny: trzy razy dziennie wypijać roztwór sporządzony z 0,5-1g proszku.