Melatonina LEK-AM 5mg 30 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A341
  • Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE LEK-AM SP.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 21,90 zł
  • Niedostępny
Melatonina LEK-AM, którą proponuje Apteka Mini, to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie melatoninę, naturalną substancję wytwarzaną przez organizm, regulującą proces czuwanie-sen. Produkt przywraca prawidłowy rytm dobowy organizmu i normalizuje sen, łagodząc uciążliwe objawy związane ze zmianą stref czasowych oraz pracy zmianowej (na przykład w okresie nocnym).

Skład:

1 tabletka Melatoniny LEK-AM zawiera substancję czynną 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny oraz substancje pomocnicze (magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna i krzemionka koloidalna bezwodna).

Działanie:

Melatonina LEK-AM, którą oferuje nasza apteka jest lekiem w formie tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego składzie znajduje się syntetyczna melatonina, która stanowi hormon naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Związek ten jest produkowany w ośrodkowym układzie nerwowym przez szyszynkę. Synteza melatoniny z aminokwasu tryptofanu odbywa się także w innych komórkach i narządach, takich jak chociażby siatkówka oka, przewód pokarmowy, skóra oraz limfocyty. Hormon ten odgrywa istotną rolę w regulacji biologicznego rytmu okołodobowego (w ciągu dnia stężenie tego hormonu jest niskie, natomiast najwyższe występuje w nocy). Zawarta w leku melatonina powoduje bezpośredni efekt nasenny, a ponadto wykazuje działanie chronobiologiczne, dostosowując zmiany w zakresie rytmu snu i czuwania do zmian oświetlenia oraz długości trwania dnia oraz nocy. Melatonina LEK-AM posiada też aktywność przeciwzapalną, antyoksydacyjną, przeciwnowotworową oraz termoregulacyjną.

Wskazania:

  • pomocniczo w zaburzeniach snu mających związek z zaburzeniami snu i czuwania (np. w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową),
  • w przypadku zaburzeń rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych.

Dawkowanie:

Przy zaburzeniach snu mających związek ze strefą czasową: 2-3 mg Melatoniny LEK-AM x 1/24h po zmierzchu, od momentu pierwszego dnia podróży.
Przy zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania, np. przy pracy zmianowej: 1-5 mg Melatoniny LEK-AM na ok. 1 godzinę przed pójściem spać.
Przy zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 0,5 mg-5 mg x 1/24h ok. godziny 21-22.

Przeciwwskazania:

Melatonina LEK-AM, którą posiada w ofercie nasza apteka jest lekiem, którego nie należy stosować u osób, u których stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Produkt nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie przyjmować po spożyciu alkoholu.