MUCOSOLVAN Syrop 30mg/5ml, 200ml

  • Dodaj recenzję:
  • A4692
  • Producent: BOEHRINGER INGELHEIM INTERN.GMBH
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 19,89 zł
  • Niedostępny
MUCOSOLVAN Syrop 30mg/5ml, 200ml

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
 
Skład:

5ml syropu zawiera substancję czynną: 30mg chlorowodorku ambroksolu; ponadto lek zawiera: hydroksyetylocelulozę, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol 85%, kwas benzoesowy, acesulfam potasowy, aromat truskawkowy PHL 132200, aromat waniliowy 201629, wodę oczyszczoną.
 
Działanie:

Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.
 
Dawkowanie:

Zazwyczaj stosowana dawka to:
- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: 10ml syropu 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml syropu 2-3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 6. lat: 2,5ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 2,5ml syropu 2 razy na dobę.
Jeśli objawy nie ustąpią po 4-5 dniach należy skontaktować się z lekarzem. Syrop można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłków.
 
Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na składniki leku; dziedziczna nietolerancja któregokolwiek ze składników leku (w tym nietolerancja laktozy). Ostrożnie stosować jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności nerek lub ciążka niewydolność wątroby, powinien zasięgnąć lekarza przed zastosowaniem leku. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią i kobiet w ciąży, zwłaszcza w I trymestrze.
 
Jeżeli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję na niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przez przyjęciem leku (5ml syropu zawiera 1,2g sorbitolu).