Nicorette Freshmint Gum 4mg 105 sztuk

  • Dodaj recenzję:
  • A1062
  • Producent: MCNEIL AB
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 55,00 zł

Bez względu na to, czy próbujesz tylko ograniczyć palenie po jednym papierosie czy rzucić na dobre, guma NICORETTE pomoże Ci kontrolować ilość przyjmowanej nikotyny.

Kontrolując ilość przyjmowanej nikotyny, możesz na bieżąco skutecznie radzić sobie z objawami odstawienia. Każda guma uwalnia do Twojego organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, wystarczającą do zaspokojenia głodu nikotynowego, ale mniejszą niż w tradycyjnym papierosie.

Odpowiednio stosowana guma NICORETTE może znacząco zwiększyć Twoje szanse na skuteczne zaprzestanie palenia, polegaj więc nie tylko na własnej sile woli.


Wskazania:

Gumy do żucia Nicorette pomagają pokonać objawy abstynencji towarzyszące odzwyczajaniu się od palenia, a dzięki temu umożliwiają zerwanie z nałogiem.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Działanie:

Podczas żucia Guma Nicorette uwalnia do organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, która pomaga w przełamaniu potrzeby sięgnięcia po papierosa i zwalcza symptomy związane z rzuceniem palenia. Prawidłowe korzystanie z Gumy Nicorette dwukrotnie zwiększa szanse rzucenia palenia w stosunku do samodzielnego działania.

Skład:

1 kostka gumy Nicorette FreshMint Gum zawiera jako substancję czynną 4 mg nikotyny - w postaci nikotyny z kationitem oraz substancje pomocnicze, w tym ksylitol.

Dawkowanie:

Początkowa dawka gum do żucia Nicorette powinna być określona według stopnia uzależnienia każdego palacza.

Mocno uzależnieni (wynik testu tolerancji Fagerstroma większy lub równy 7 albo wypalanie więcej niż 25 papierosów dziennie) mogą rozpocząć terapię dawką 4 mg. W pozostałych przypadkach początkowa dawka powinna wynosić 2 mg. W przypadku większości palących osób stosowanie 8-12 gum do żucia dziennie jest liczbą wystarczającą. Czas leczenia poszczególnych palaczy może się różnić, kuracja powinna jednak trwać przynajmniej 3 miesiące. Podczas tego okresu liczbę gum trzeba stopniowo ograniczać i przy dziennym użyciu 1-2 gum preparat należy odstawić. 

Gum do żucia Nicorette używaj wtedy, kiedy dopadnie Cię chęć zapalenia papierosa. Na początku należy je żuć bardzo powoli, po 30 minutach całe stężenie nikotyny zostanie uwolnione i wchłonięte ze śliną. Zwłaszcza w pierwszych dwóch dniach należy stosować się ściśle do zaleceń, aby przyzwyczaić się do tempa żucia. Dzięki temu zostanie dostarczona optymalna ilość nikotyny i jednocześnie ograniczona możliwość wystąpienia działań niepożądanych wynikających ze zbyt szybkiego żucia.

Należy używać gumy przez co najmniej trzy miesiące, przy czym stopniowo redukować liczbę żutych gum.

Informacje dodatkowe:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.