Darmowa dostawa od 69 zł na terenie Polski w Aptece internetowej Mini
Rzetelna firma Aptekamini.pl
Opinie o Aptekamini.pl
Wyróżnienie Aptekamini.pl w rankingu artykuły medyczne na opineo.pl 2016

Nizoral krem 0,02 g/g 30 g

Kod produktu:A5869
Dostępność:
Dostępny Dostępny
szt.
Cena brutto: 26,90 zł

Darmowa dostawa kurierem dla zam. od 69 zł.

Opis produktu w Aptece Internetowej

Lek Nizoral – krem to preparat przeznaczony do stosowania miejscowego, którego substancją czynną jest ketokonazol, syntetyczny związek przeciwgrzybiczny z grupy pochodnych imidazolu. Wykazuje on silne działanie przeciwgrzybiczne na dermatofity z rodzaju Epidermophyton, Trichophyton i Microsporum oraz drożdżaki z grupy Candida i Malassezia. Po zastosowaniu miejscowym łagodzi świąd i ogranicza nasilenie zmian skórnych.

Skład:
ketokonazol 20 mg/g oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, monostearynian sorbitanu, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, siarczan sodu bezwodny, polisorbat 80, woda oczyszczona.

Działanie:
działanie ketokonazolu polega na hamowaniu wytwarzania enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę ergosterolu, substancji stanowiącej jednej z podstawowych składników budulcowych błony komórkowej grzyba. Ketokonazol prowadzi do zwiększenia przepuszczalności błony komórkowej, zaniku jej mechanizmów ochronnych, zahamowania wzrostu oraz w rezultacie do obumarcia grzyba.

Wskazania:
krem Nizoral jest wskazany do miejscowego leczenia stanów grzybiczych na skórze tułowia, pachwin, rąk i stóp wywołanych przez dermatofity z rodzaju Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis; łupieżu pstrego oraz drożdżycy wywołanej przez drożdżaki Candida i Malassezia. Może być stosowany także jako środek wspomagający leczenie łojotokowego zapalenia skóry związanego z obecnością drożdżaka Pityrosporum ovale.

Dawkowanie:
W drożdżycy, grzybicy i łupieżu pstrym zaleca się nanoszenie cienkiej warstwy kremu Nizoral raz dziennie na zmiany skórne.
W przypadku łojotokowego zapalenia skóry preparat należy aplikować 2 razy dziennie przez ok. 2-4 tygodnie, a następnie stosować krem 1-2 razy w tygodniu, w zależności od stopnia nasilenia zmian.

Ostrzeżenia:
nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Należy unikać kontaktu leku z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oczu natychmiast przemyć je wodą.

Klienci, którzy kupili Nizoral krem 0,02 g/g 30 g, kupili również:

Twoje leki online i dermokosmetyki z dostawą do domu

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie