Nizoral krem 0,02 g/g 30 g

  • Dodaj recenzję:
  • A5869
  • Producent: MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 22,85 zł
  • Niedostępny

Lek Nizoral – krem to preparat przeznaczony do stosowania miejscowego, którego substancją czynną jest ketokonazol, syntetyczny związek przeciwgrzybiczny z grupy pochodnych imidazolu. Wykazuje on silne działanie przeciwgrzybiczne na dermatofity z rodzaju Epidermophyton, Trichophyton i Microsporum oraz drożdżaki z grupy Candida i Malassezia. Po zastosowaniu miejscowym łagodzi świąd i ogranicza nasilenie zmian skórnych.

Skład:
ketokonazol 20 mg/g oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, monostearynian sorbitanu, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, siarczan sodu bezwodny, polisorbat 80, woda oczyszczona.

Działanie:
działanie ketokonazolu polega na hamowaniu wytwarzania enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę ergosterolu, substancji stanowiącej jednej z podstawowych składników budulcowych błony komórkowej grzyba. Ketokonazol prowadzi do zwiększenia przepuszczalności błony komórkowej, zaniku jej mechanizmów ochronnych, zahamowania wzrostu oraz w rezultacie do obumarcia grzyba.

Wskazania:
krem Nizoral jest wskazany do miejscowego leczenia stanów grzybiczych na skórze tułowia, pachwin, rąk i stóp wywołanych przez dermatofity z rodzaju Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis; łupieżu pstrego oraz drożdżycy wywołanej przez drożdżaki Candida i Malassezia. Może być stosowany także jako środek wspomagający leczenie łojotokowego zapalenia skóry związanego z obecnością drożdżaka Pityrosporum ovale.

Dawkowanie:
W drożdżycy, grzybicy i łupieżu pstrym zaleca się nanoszenie cienkiej warstwy kremu Nizoral raz dziennie na zmiany skórne.
W przypadku łojotokowego zapalenia skóry preparat należy aplikować 2 razy dziennie przez ok. 2-4 tygodnie, a następnie stosować krem 1-2 razy w tygodniu, w zależności od stopnia nasilenia zmian.

Ostrzeżenia:
nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Należy unikać kontaktu leku z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oczu natychmiast przemyć je wodą.