Nizoral Szampon leczniczy 0,02 g/g 6 saszetek x 6ml

  • Dodaj recenzję:
  • A1284
  • Producent: MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHN
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 17,29 zł
  • Niedostępny
Szampon leczniczy Nizoral jest wskazany w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia. Pochodna imidazolu, lek przeciwgrzybiczny w postaci preparatu do stosowania miejscowego. Hamuje biosyntezę ergosterolu, niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co powoduje zmiany jej przepuszczalności i prowadzi do obumarcia komórki.

Ketokonazol działa na dermatofity, drożdżaki (m.in. Pityrosporum ovale) oraz grzyby dimorficzne. Wchłanianie przez skórę zachodzi w niewielkim stopniu. Lek nie przenika do krwi i nie wywiera działania układowego. Szampon szybko usuwa świąd i łuszczenie się skóry, zmniejsza przetłuszczanie się włosów i skóry głowy. Wywiera działanie przeciwgrzybiczne jeszcze przez kilka dni po umyciu włosów.

Skład:

1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu. Inne składniki to: sól sodowa eteru monolaurylolosulfonobursztynowego, sól disodowa eteru laurylosulfonowego, dietanolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, laurdimonium, makrogolu 120 metyloglukozodioleinian, kompozycja zapachowa, sodu chlorek, imidomocznik, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, erytrozyna sodowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

O ile lekarz nie zaleci inaczej szampon leczniczy Nizoral zwykle stosuje się jak opisano poniżej: nanieść niewielką ilość szamponu na zakażoną skórę. używając niewielkiej ilości wody rozprowadzić szampon równomiernie na skórze. W przypadku długich włosów wystarczy umyć jedynie skórę głowy. wcierać szampon w skórę, aż do uzyskania piany. pozostawić na skórze przez 3 do 5 minut, a następnie spłukać. na co dzień można używać zwykłego szamponu.

Działanie:

Nizoral w postaci szamponu leczniczego jest lekiem przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynna ketokonazol.

Wskazania:

łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry, łupież pstry wywołany przez Pityriasis versicolor.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ketokonazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nizoral.