NIZORAL Szampon, 100 ml

  • Dodaj recenzję:
  • A1278
  • Producent: MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 26,99 zł
  • Niedostępny

Lek Nizoral – szampon przeciwłupieżowy jest preparatem przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę, zawierającym w składzie ketokonazol, substancję czynną o działaniu przeciwgrzybicznym.

Wskazania:
szampon Nizoral jest wskazany w leczeniu oraz profilaktyce schorzeń skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia takich jak łupież owłosionej skóry głowy (złuszczanie się naskórka w postaci białych i łatwo oddzielających się łusek), łojotokowe zapalenie skóry (brązowo-czerwone plamy na skórze twarzy i klatki piersiowej, złuszczające się w postaci białych lub żółtych łusek) oraz łupież pstry (niewielkie białe plamki na skórze klatki piersiowej).

Skład:
1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu oraz substancje dodatkowe (dietanolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, sól sodowa eteru laurylosulfonowego, sól disodowa eteru monolaurylosulfonobursztynowego, laurdimonium-zhydrolizowany zwierzęcy kolagen, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, makrogolu 120 metyloglukozodioleinian, erytrozyna sodowa, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona).

Działanie:
substancją czynną szamponu Nizoral jest ketokonazol, syntetyczny związek przeciwgrzybiczny, który działa na dermatofity, drożdżaki i grzyby dimorficzne, zmniejszając nasilenie zmian skórnych oraz miejscowo łagodząc świąd.

Sposób użycia:
Preparat należy wcierać w skórę głowy do momentu powstania piany, pozostawić na ok. 3-5 minut, po czym spłukać.
W przypadku łupieżu pstrego zaleca się stosowanie leku przez okres minimum 5 dni, natomiast w leczeniu łupieżu zwykłego i łojotokowego zapalenia skóry należy stosować przynajmniej 2 razy w tygodniu przez okres 2-4 tygodni.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik produktu.
Szampon Nizoral nie jest wskazany dla kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią.