Rzetelna firma Aptekamini.pl
Opinie o Aptekamini.pl
Wyróżnienie Aptekamini.pl w rankingu artykuły medyczne na opineo.pl 2016

NUROFEN Forte dla dzieci truskawkowy 150ml

Kod produktu:A16933
Dostępność:
Dostępny Dostępny
szt.
Cena brutto: 29,65 zł

Darmowa dostawa kurierem dla zam. od 149 zł.

Opis produktu w Aptece Internetowej

Zawiesina doustna Nurofen Forte dla dzieci to preparat, który może być stosowany od 3 miesiąca życia. Substancją czynną leku jest ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy pochodnych kwasu propionowego, który wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Produkt wyróżnia się przede wszystkim bezpieczną formułą, zapewniającą odpowiednio silne działanie już przy niedużej dawce. Dodatkowo lek posiada wygodną i precyzyjną w podaniu strzykawkę, zwiększając bezpieczeństwo stosowania leku.

Wskazania:
Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania w celu leczenia gorączki różnego rodzaju pochodzenia, a także objawowego, krótkotrwałego zwalczania dolegliwości bólowych o nasileniu słabym do umiarkowanego (bólów głowy, gardła, mięśni, stawów i kości, np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bólów zębów, bólów pooperacyjnych oraz bólów uszu występujących w stanach zapalnych ucha środkowego).

Działanie:
substancją czynną leku jest ibuprofen wykazujący działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Działanie ibuprofenu polega na zmniejszaniu objawów odpowiedzi zapalnej (takich jak obrzęk, ból, podwyższona temperatura ciała) oraz hamowaniu agregacji płytek krwi. Substancja jest szybko wchłaniana, częściowo w żołądku (głównie w jelicie cienkim).

Składniki:
1 ml zawiesiny zawiera 40 mg substancji czynnej ibuprofenu.

Przechowywanie:
lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Po otwarciu butelki produkt należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Stosowanie:
lek Nurofen Forte dla dzieci należy podawać za pomocą dołączonego dozownika w formie strzykawki. Aby napełnić dozownik, butelkę należy odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok ku dołowi. Niemowlętom w wieku 3-6 miesięcy podawać 1,25 ml trzy razy na dobę; niemowlętom 6-12 miesięcy 1,25 trzy-cztery razy na dobę; dzieciom 1-3 lat 2,5 ml trzy razy na dobę; dzieciom 4-6 lat 3,75 trzy razy na dobę; dzieciom 7-9 lat 5 ml trzy razy na dobę; dzieciom 10-12 lat 7,5 ml trzy razy na dobę; dzieciom powyżej 12 lat 10 ml trzy razy na dobę.

Przeciwwskazania:
nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, a także w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca, skazy krwotocznej, czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka bądź dwunastnicy. Lek nie jest wskazany dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Klienci, którzy kupili NUROFEN Forte dla dzieci truskawkowy 150ml, kupili również:

Twoje leki online i dermokosmetyki z dostawą do domu

Zioła i suplementy diety, postaw na zdrowie