NUROFEN OD 6 LAT, 6 tabletek powlekanych 200mg

  • Dodaj recenzję:
  • A4624
  • Producent: RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 5,75 zł

Nurofen dla dzieci (Ibuprofen 200 mg)

Pierwsze w Polsce łatwe do połknięcia tabletki z Ibuprofenem dla dzieci od 6. roku życia


Cechy produktu:

  •     Mała, łatwa do połknięcia tabletka
  •     Dawka dostosowana dla dzieci od 6. roku życia - nie ma potrzeby dzielenia tabletki
  •     Dostępne opakowanie: 6 tabletek powlekanych



Opis produktu:

Pierwsze w Polsce łatwe do połknięcia tabletki z Ibuprofenem dla dzieci od 6. roku życia. Wskazania do stosowania to: bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, bóle zębów np. po ekstrakcji, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu).


Składniki:

Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu.


Informacje dotyczące stosowania:

Dzieci: Optymalne dawkowanie znajduje się między 7 - 10 mg/kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę, co odpowiada dawce dobowej 20 - 30 mg/kg. Zaleca się, aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg/kg/dobę.

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletki/dobę (600 mg).
Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 4 tabletki/dobę (800 mg).
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): Dawka początkowa – 2 tabletki, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popijać wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.
Należy zachować 4-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.