OLBAS OIL płyn do inhalacji parowej 10ml

  • Dodaj recenzję:
  • A151
  • Producent: G.R.LANE HEALTH PROD.LTD.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 13,00 zł
  • Niedostępny
Skład:
Cajeputi oleum (olejek kajeputowy) 18,50 g; Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 0,10 g; Eucalypti  aetheroleum (olejek eukaliptusowy) 35,45 g; Juniperi aetheroleum  (olejek jałowcowy) 2,70 g; Menthae arvensis aetheroleum (olejek miętowy) 35,45 g; Methylis salicylas (salicylan metylu) 3,70 g, Levomentholum (mentol) 4,10 g.

Działanie:
- usuwają obrzęk śluzówki nosa i nosogardła
- przeciwbólowo

Wskazania:
Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jegoskuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.Inhalacje: katar występujący w czasie przeziębień, pomocniczo w chorobach zatokprzynosowych.Zewnętrznie: bóle reumatyczne i mięśniowe.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego. Nie należy stosować zewnętrznie u dzieci i młodzieży chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia, u dzieci poniżej 7 roku życia należy stosować wyłącznie w postaci inhalacji swobodnych. Nie należy aplikować preparatu w okolicy twarzy u dzieci. Nie stosować doustnie. Olejek kajeputowy zawiera metyloeugenol, który przy stosowaniu doustnym może działać mutagennie. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Olbas oil może powodować objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie:  
Do inhalacji w czasie kataru: Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wierzch dłoni i wdychać ulatniające się opary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą ( nie gorącą) wodą. Dzieci od 3 do 7 lat: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub poszewkę kołdry i wdychać ulatniające się opary. Zewnętrznie: dorośli: w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsce 3 razy dziennie.

Uwagi:
- unikać kontaktu z oczami