OLIMP Gold-Vit Complex + Żelazo 20 tabletek musujących, pomarańczowy

  • Dodaj recenzję:
  • A9158
  • Producent: OLIMP LABORATORIES
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 6,99 zł
  • Niedostępny
Gold-Vit complex + Żelazo to suplement diety w postaci tabletek musujących, zawierający kompozycję witamin, w tym witaminy: C, B2, B6, B12, kwas foliowy oraz wysoko przyswajalnej formy żelaza Ferrochel w postaci chelatu aminokwasowego Albion (diglicynian żelaza).

Żelazo Ferrochel charakteryzuje się wysoką biodostępnością oraz dobrą tolerancją i redukcją efektów ubocznych ze strony układu pokarmowego.

Żelazo: jest nieodzownym składnikiem białek hemowych i żelazowo-siarkowych, które transportują tlen we krwi i w tkance mięśniowej, uczestniczy w metabolizmie energetycznym komórek, odgrywa zasadniczą rolę w tworzeniu hemoglobiny i czerwonych ciałek krwi, podobnie jak witaminy: C, B2, B6, B12 i kwas foliowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego. Witamina B6 uczestniczy w procesach krwiotwórczych, oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i immunologicznego. Witamina B12 uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych ciałek. Witamina B2 przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu żelaza oraz prawidłowego stanu czerwonych krwinek. Witamina C ułatwia wchłanianie żelaza niehemowego. Kwas foliowy przyczynia się do prawidłowego wzrostu tkanek matki w czasie ciąży oraz uczestniczy w procesach krwiotwórczych.

Wskazania: jako uzupełnienie codziennej diety w witaminy, w szczególności C, B2, B6, B12, kwas foliowy – uczestniczące w procesach krwiotwórczych oraz jako preparat ułatwiający pokrycie zapotrzebowania na żelazo – składnik hemoglobiny, który jest nośnikiem tlenu w organizmie. Szczególnie polecany osobom mającym zwiększone zapotrzebowanie na żelazo – w okresie wzmożonej aktywności fizycznej, dawcom krwi, wegetarianom oraz kobietom w ciąży, karmiącym, planującym ciążę, w okresie okołomenstruacyjnym.

Dawkowanie: 1 tabletkę, rozpuścić w 200 ml wody. Najlepiej smakuje schłodzony.

Skład: 1 tabletka zawiera: witamina A (RE) 800µg, witamina D 5µg, witamina E (á-TE) 12mg, witamina B1 1,1mg, niacyna (NE) 16mg, biotyna 50µg, kwas pantotenowy 6mg, witamina C 120mg, witamina B2 2,1mg, witamina B6 2,1mg, witamina B12 3,75µg, kwas foliowy 300µg, żelazo 14mg oraz substancje pomocnicze.