OLIMP Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps 1250mg, 120 kapsułek

 • Dodaj recenzję:
 • A15097
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
 • szt.
 • 69,54 zł
 • Niedostępny

OLIMP Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps 1250mg, 120 kapsułek to suplement diety charakteryzujący się wysoką biodostępnością, który został opracowany z myślą o osobach dorosłych, aktywnych fizycznie oraz sportowcach, w szczególności uprawiających dyscypliny siłowe i wyczynowe. Kreatyna Olimp zawiera w składzie opatentowaną postać monohydratu kreatyny, która w tej postaci zapewnia o wiele lepszą przyswajalność niż zwykły monohydrat. Stosowanie monohydratu kreatyny wspomaga zdolności wysiłkowe takie jak siła i wytrzymałość siłowa, przyspiesza przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej, a także stymuluje procesy regeneracji po treningu. Działanie kreatyny, a właściwie transport jej cząsteczek do komórek mięśniowych organizmu, wspomaga insulina.

Kreatyna Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps 1250mg to opatentowana forma czystej kreatyny, która:

 • Nie wymaga fazy ładowania i nie gromadzi wody podskórnej,
 • Nie ulega przemianie pod wpływem soków żołądkowych w nieaktywną kreatyninę, będącą jedynie odpadowym metabolitem,
 • Jest o wiele silniejsza od zwykłego monohydratu kreatyny i zapewnia większe efekty anaboliczne,
 • Zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia siłę mięśni,
 • Przyspiesza regenerację po treningu,
 • Niweluje nadmierną kwasowość w mięśniach, która na ogół powstaje po intensywnym i długotrwałym wysiłku fizycznym.

Kreatyna jest peptydem, co oznacza, że jej podstawowymi składnikami budulcowymi są aminokwasy, a dokładnie takie związki jak: arginina, glicyna oraz metionina. Działanie kreatyny jest związane głównie z tym że pozwala przyspieszyć syntezę ATP, czyli wysokoenergetycznej substancji w organizmie. Dzięki temu, że peptyd ten zwiększa syntezę ATP z procesów fosforyzacji substratowej, można zaobserwować zmniejszenie zakwaszenia organizmu, co daje możliwość zwiększenia intensywności treningów.

Monohydrat kreatyny, na którego bazie został opracowany suplement diety Kreatyna Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps 1250mg, stanowi jedną z najprostszych i zarazem najlepiej przyswajalnych form kreatyny. Monohydratem jest nazywane połączenie cząsteczki wody z cząsteczką kreatyny – jest to najlepiej przebadana postać peptydu aminokwasowego. Pomimo wynalezienia wielu innych form takich jak cytrynian czy jabłczan kreatyny, to właśnie monohydrat stanowi fundament suplementacji sportowców oraz osób aktywnych fizycznie.

Rola kreatyny w metabolizmie

Kreatyna w formie monohydratu pełni kluczową funkcję w wytwarzaniu ATP jako głównego źródła energii dla pracującego układu mięśniowego, w szczególności w kulturystyce, która stanowi wysiłek o charakterze adaptacji sprinterskiej. Gdy komórki mięśniowe są pobudzane do skurczu, wówczas ATP ulega rozpadowi do ADP, co skutkuje uwolnieniem energii. Następnie do akcji wkracza fosfokreatyna, która pozwala na odbudowę reszty fosforanowej oraz zrekonstruowanie cząsteczki ATP z ADP. To umożliwia na uzupełnienie jej poziomu oraz kontynuowanie wytwarzania energii. W trakcie intensywnego wysiłku fizycznego proces resyntezy ATP nie odbywa się z wystarczającą szybkością i poziom ATP zostaje zaniżony, co powoduje zmęczenie mięśni i obniżenie ich zdolności do silnych skurczów. W warunkach optymalnej gospodarki mineralnej przemiana kreatyny w fosfokreatynę osiąga stan równowagi. Dzięki uzupełnieniu diety w monohydrat tego peptydu, na którym bazuje Kreatyna Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps, postęp treningowy zachodzi o wiele szybciej.

Główne zadania kreatyny

1. Wspomaganie procesu resyntezy fosfokreatyny. Wolna kreatyna i fosfokreatyna zwiększają transport fosforanów z mitochondriów, stanowiących centra energetyczne komórek, do cytozolu, płynnego składnika cytoplazmy, który wypełnia wnętrze komórek. ATP wytworzone przez metabolizm tlenowy w mitochondriach może być wykorzystywane jako paliwo w cytozolu podczas intensywnych ćwiczeń aerobowych takich jak CrossFit, sprint, treningi MMA czy kulturystyka.
2. Podtrzymanie odpowiedniego poziomu ATP, co jest szczególnie istotne w okresie między sesjami treningowymi.
3. Fosfokreatyna pomaga redukować zakwaszenie układu mięśniowego poprzez buforowanie jonów hydroniowych.
4. Kreatyna jest w stanie stymulować syntezę białek w mięśniach, czego efektem jest przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej.
5. Produkty hydrolizy fosfokreatyny takie jak wolna kreatyna oraz fosfor nieorganiczny mogą wspomagać rozpad węglowodanów (glikolizę) w układzie mięśniowym, co przekłada się na zwiększenie zapasu energetycznego podczas intensywnego treningu.
6. Zwiększanie uwodnienia komórek mięśniowych, co ma wpływ na ich anabolizm, ponieważ środowiskiem ułatwiającym zachodzenie wszystkich procesów metabolicznych jest woda. Właściwie nawodnione komórki mięśniowe wykazują większą siłę i zdolność do wzrostu. Zjawisko to nasila się, gdy przyjmowana jest kreatyna.
7. Kreatyna jest ponadto naturalnym inhibitorem miostatyny, białka odpowiedzialnego w organizmie za ograniczenie rozwoju mięśni.

Zastosowanie:
Kreatyna Olimp Kre-Alkalyn jest suplementem przeznaczonym wyłącznie dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych, jako preparat ułatwiający rozwój siły i wspomagający budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Jego stosowanie poleca się w szczególności osobom trenującym dyscypliny siłowe, wytrzymałościowe oraz siłowo-wytrzymałościowe.

Skład:
buforowany monohydrat kreatyny, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), żelatyna (otoczka kapsułki).

Dawkowanie:
dzień treningowy – zaleca się przyjmowanie 1-2 kapsułek na czczo oraz 1-2 kapsułek przed rozpoczęciem treningu. Dzień bez treningu – 1-2 kapsułki rano na czczo. Nie należy przekraczać dobowych rekomendowanych dawek do spożycia. Produkt jest suplementem i nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zdrowej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Środki ostrożności:
Kreatyna Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps 1250mg jest suplementem przeznaczonym wyłącznie dla osób dorosłych.
Nie należy podawać go dzieciom, młodzieży oraz kobietom w okresie ciąży i karmienia piersią.
Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci.
Chronić przed wilgocią i światłem.