Olimp Menopauzin Forte, 30 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A13500
  • Producent: OLIMP LABORATORIES
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 18,90 zł
  • Niedostępny

Suplement diety Menopauzin Forte to złożony preparat w formie tabletek powlekanych przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy, który zawiera w swoim składzie naturalne składniki roślinne takie jak izoflawony sojowe, ekstrakt z szyszek chmielu oraz wyciąg z indyjskiego żeń-szenia Ashwagandha KSM-66 (Withania somnifera L.). Jego receptura została uzupełniona o witaminy: E, D, B6, wapń oraz kwas foliowy.

Wapń wraz z witaminą D są pomocne w utrzymaniu zdrowych kości i właściwego funkcjonowania mięśni, a witamina D dodatkowo wspomaga prawidłowy proces wchłaniania wapnia. Witamina E wzmacnia ochronę organizmu przed stresem oksydacyjnym, natomiast witamina B6 redukuje uczucie znużenia i zmęczenia. Zawarty w suplemencie wyciąg z żeń-szenia indyjskiego wykazuje korzystny wpływ na gospodarkę energetyczną, wspomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także działa tonizująco na układ nerwowy.

Wskazania:
Menopauzin Forte w tabletkach jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki pomagające łagodzić objawy menopauzy.

Dawkowanie:
zaleca się stosowanie 1 tabletki Menopauzin Forte dziennie, najlepiej po posiłku, popijając dużą ilością wody.
Nie należy przekraczać rekomendowanej dobowej porcji do spożycia.
Produkt jest suplementem i nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zbilansowanej diety.

Środki ostrożności:
suplement diety Menopauzin Forte jest preparatem przeznaczonym wyłącznie dla osób dorosłych i nie należy podawać go dzieciom.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, a także u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie zaleca się przyjmowania tabletek przez okres dłuższy niż 6 miesięcy bez konsultacji lekarskiej.
W okresie kuracji preparatem odradza się stosowanie leków nasennych oraz uspokajających.