PARACETAMOL 120mg/5ml zawiesina doustna 150g

  • Dodaj recenzję:
  • A203
  • Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 7,49 zł
Paracetamol Hasco, zawiesina doustna 0,12 g/5ml, 150 g (butelka)

Skład:
5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancje pomocnicze biologicznie czynne: sacharoza.

Działanie:
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Interakcje:
Produktu leczniczego nie należy przyjmować wraz z ośrodkowo działającymi środkami przeciwbólowymi ani z alkoholem, ponieważ nasila ich działanie. W przypadku jednoczesnego stosowania: barbituranów, leków przeciwpadaczkowych (m.in. glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyny nasila się szkodliwe działanie paracetamolu na wątrobę. Paracetamol zwiększa toksyczność chloramfenikolu.Długotrwałe stosowanie paracetamolu w dużych dawkach nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny.Jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.