Pyralgina 0,5g , 6 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A136
  • Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 4,99 zł
  • Niedostępny

Wskazania: 

Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu, gorączka (gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne).

Właściwości: 

Pyralgina (metamizolum natricum) jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym (silniejszym od salicylanów) i przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie, uspakajająco i przeciwwysiękowo. 
Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności enzymu - cyklooksygenazy w ośrodkowym układzie nerwowym.

Przeciwskazania:
 

Nadwrażliwość na metamizol i inne pochodne pirazolonu. Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiająca się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa, zmiany w obrazie morfologicznym krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość), ostra niewydolność nerek lub wątroby. Ostra porfiria wątrobowa, astma (wywołana lub zaostrzona przez niesteroidowe leki przeciwzapalne). Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu (aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon). Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Sposób użycia:
 

Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach.
Zależne od nasilenia bólu. Zwykle stosuje się u dorosłych w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W bólach przewlekłych – od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Skład: 

1 tabletka zawiera substancję czynną: 500 mg metamizolu sodu i substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, stearynian magnezu.