Saridon 10 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A155
  • Producent: BAYER
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 9,90 zł
  • Niedostępny
SARIDON jest lekiem przeciwbólowym w bólu głowy, bólu zęba, bólu miesiączkowym. Zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu.

Saridon działa już po 30 minutach! Synergiczne działanie trzech składników sprawia, że lek działa szczególnie szybko i z dużą siłą.


Wskazania:

  • ból głowy,
  • ból zęba,
  • ból miesiączkowy,
  • ból reumatyczny,
  • ból pooperacyjny;
  • ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania:

Produktu nie należy stosować u pacjentów z:

  • nadwrażliwością na substancje czynne - paracetamol, propyfenazon, kofeinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • nadwrażliwością na pirazolony lub ich pochodne (fenazon, aminofenazon, metamizol);
  • nadwrażliwością na fenylobutazon i kwas acetylosalicylowy; wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby i nerek, porfiria wątrobowa, dzieci poniżej 12 lat.

Dawkowanie:

Lek Saridon należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku Saridon u dorosłych to1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat l tabletka. Jeśli istnieje konieczność, dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę.

Skład:

Jedna tabletka zawiera:
substancje czynne:
paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg

Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, Esma-spreng (kazeina), skrobia kukurydziana, talk, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu.