Saridon 20 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A88
  • Producent: BAYER
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 16,90 zł
Wskazania:  ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny, ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą. 
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 250mg, propyfenazon 150mg, kofeinę 50mg oraz substancje pomocnicze.
 
Działanie: Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. 
 
Dawkowanie:  zazwyczaj stosowana dawka leku Saridon u dorosłych to:1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat: l tabletka. Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, ciążka niewydolność wątroby, ciążka niewydolność nerek, porfiria wątrobowa, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, astma, ciąża, laktacja.