SEBIDIN PLUS 16 tabletek do ssania

  • Dodaj recenzję:
  • A1233
  • Producent: OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 8,99 zł

Skład:
1 tabletka zawiera 5 mg chloroheksydyny dichlorowodorku (Chlorhexidini dihydrochloridum) i 75 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum).Substancje pomocnicze: Jedna tabletka zawiera 1 mg aspartamu oraz 618,7 mg sorbitolu.Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Wskazania:
Zapalenie błony śluzowej gardła.Zapobieganie i leczenie zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia.Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym.Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące np. następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych. Odkażanie jamy ustnej przed i po zabiegach chirurgicznych.


Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: ssać 1 tabletkę 4 razy na dobę (co 6 godzin).
Produkt leczniczy zaleca się stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów. Przez 2 godz. po zastosowaniu produktu nie zaleca się płukania jamy ustnej ani picia dużej objętości płynów.

Środki ostrożności:
Stosowanie produktu leczniczego może zaburzać odczuwanie smaku, które zwykle ustępuje po 4 godzinach od zastosowania. Produkt zaleca się stosować po spożyciu pokarmu.Nie zaleca się stosować dłużej niż 14 dni.Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów oraz grzbietu języka, które ustępują samoistnie lub muszą być usunięte przez lekarza.U niektórych pacjentów (z chorobami przewodu pokarmowego i wątroby) mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, tj. nudności, wymioty, odbijanie. W takich przypadkach należy przerwać zażywanie produktu leczniczego.Produkt leczniczy zawiera aspartam, źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Przedawkowanie:
Chloroheksydyna praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest mało prawdopodobne wystąpienie przedawkowania. Przy znacznym przedawkowaniu zaleca się obserwację kliniczną i leczenie objawowe.