SEPTOLETE D bez cukru 30 pastylek

  • Dodaj recenzję:
  • A5634
  • Producent: KRKA D.D. NOVO MESTO
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 8,60 zł
  • Niedostępny
Właściwości:

Septolete D pomaga pozbyć się dokuczliwych objawów ze strony gardła:

- bólu przy przełykaniu (ponieważ błona śluzowa jamy ustnej jest zniszczona i pozostaje w stanie zapalnym, jest bardziej wrażliwa na podrażnienia, np. przy przełykaniu śliny lub pokarmu)
- pieczenia i bólu gardła

Połączenie środka antyseptycznego ze składnikami naturalnymi aktywnie działa na wirusy, bakterie i grzyby powodujące zapalenie jamy ustnej i gardła.

Dlaczego środek antyseptyczny zawarty w pastylkach Septolete D aktywnie działa  w leczeniu jamy ustnej i gardła?

- działa również na niektóre wirusy.
- działa również na drożdżaki z grupy Candida w obrębie jamy ustnej i gardła.
- działa na kilka różnego rodzaju bakterii w obrębie jamy ustnej i gardła.
- dzięki charakterystycznym sobie właściwościom, może docierać do drobnoustrojów chorobotwórczych w najbardziej niedostępnych miejscach.

Maltitol i mannitol to odpowiednie środki słodzące zastępujące cukier, ponieważ:

- nie stanowią pożywki dla bakterii (bakterie potrzebują cukru do rozwoju)
- nie stanowią zagrożenia dla pacjentów cierpiących na cukrzycę
- nie zawierają dodatkowych kalorii.

Septolete D zawiera połączenie substancji czynnych, które działają odkażająco i łagodnie znieczulająco.

Około 70% przypadków zapalenia gardła to wynik infekcji wirusowej. Za resztę odpowiedzialne są bakterie i grzyby. Najczęstszym czynnikiem sprawczym w wypadku bakteryjnego zapalenia gardła są paciorkowce, mogące powodować paciorkowcowe zapalenie gardła. Gdy mamy do czynienia z infekcją spowodowaną przez grzyby, najczęściej sprawcami są drożdżaki.

Wirusy wpływają na stan błony śluzowej i powodują zwiększoną produkcję śluzu stanowiącego idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Może to prowadzić do wtórnych infekcji bakteryjnych, rozszerzających się na zatoki przynosowe, uszy i płuca.
Naturalne składniki w pastylkach Septolete D spełniają pożyteczne funkcje

Mentol i olejek eteryczny mięty pieprzowej działają łagodnie znieczulająco i łagodzą subiektywne dolegliwości w postaci pieczenia i bólu przy przełykaniu, a dodatkowo mają przyjemny, odświeżający smak. Tymol działa odkażająco i wspomaga działanie pozostałych substancji czynnych na bakterie i grzyby. Olejek eteryczny eukaliptusowy działa odkażająco przyśpiesza wykrztuszanie śluzu z górnych dróg oddechowych (w jamie nosowej, zatokach przynosowych, gardle), dzięki czemu ułatwia oddychanie.

Wskazania:

Stany zapalnye spowodowane zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła: ból gardła, chrypka, nieświeży oddech, zapalenie dziąseł.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na chlorek benzalkoniowy, mentol, olejek z mięty pieprzowej, olejek eukaliptusowy, tymol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 4 lat.