Oriovit-D 2000 j.m 50mcg 30 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A3509
  • Producent: ORION PHARMA POLAND SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 11,45 zł
Składniki:

Substancje słodzące (ksylitol, sorbitol), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu), substancja wypełniająca (hydroksypropyloceluloza), witamina D, aromat (cytrusowy).

Zawartość składników w jednej tabletce (zalecana dzienna porcja): 2000j.m. (50mcg; 1000% zalecanego dziennego spożycia).

Działanie:

Problemy z połykaniem kapsułek i tabletek mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Specjalnie dla takich osób stworzono serię suplementów diety z wysoko wchłanialną witaminą D. Oriovit-D 2000j.m. 50mcg ma postać tabletek do żucia, które tak naprawdę można gryźć lub ssać. Bonusem jest ich orzeźwiająco-cytrynowy smak. Oprócz dużej ilości wysokiej jakości cholekalcyferolu na uwagę zasługuje również fakt, że skład został pozbawiony takich składników jak np. gluten, żelatyna czy laktoza. Ponadto tradycyjny cukier został zastąpiony m.in. ksylitolem, co wpłynęło na to, że preparat nie jest szkodliwy dla zębów. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, a suplement można podawać już dzieciom powyżej 6. roku życia. Suplementacja witaminą D jest istotna, gdyż przyczynia się ona między innymi do prawidłowego funkcjonowania mięśni, układu odpornościowego oraz do zachowania dobrego stanu kości i zębów.

Zastosowanie:

Suplement diety Oriovit-D 2000 j.m. 50mcg przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia oraz u osób dorosłych w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminę D.

Informacje dodatkowe:

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W składzie znajdują się substancje słodzące. Spożycie preparatu w nadmiernej ilości może spowodować działanie przeczyszczające. Tabletki nie zawierają soi, żelatyny, laktozy, glutenu ani drożdży.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik tabletek.

Sposób użycia:

Zalecana dzienna porcja: jedna tabletka. Można ją ssać, rozgryzać lub połknąć w całości. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.