SOLGAR Saw Palmetto, Opuncja i Likopen 50kapsułek

 • Dodaj recenzję:
 • A17038
 • Producent: SOLGAR
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
 • szt.
 • 138,00 zł
 • Niedostępny
SOLGAR Saw Palmetto, Opuncja i Likopen

SAW PALMETTO (Serenoa repens) – Bocznia Piłkowana łagodzi objawy rozrostu prostaty na wiele sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które powodu­ją rozrost komórek prostaty. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk tkanek. Ba­dania laboratoryjne wykazały że, bocznia piłkowana pobudza układ odpornościo­wy i być może znajdzie zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczo­wych. Ponieważ obniża stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek no­wotworowych, badana jest jej skuteczność w profilaktyce raka prostaty.

OPUNCJA
Wyciągi z kwiatów opuncji mogą korzystnie wpływać na łagodny wzrost gru­czołu krokowego dzięki obniżaniu aktywności 5-alfa reduktazy, aromatazy i peroksydacji lipidów.

Opuncja występuje w British Herbal Pharmacopeia jako środek o działaniu ścią­gającym i przeciwkrwotocznym, zalecany w zapaleniu okrężnicy, biegunkach i przeroście gruczołu krokowego. Wykazano w badaniach, iż wyciąg z kwiatów opuncji ma silne działanie antyoksydacyjne. Korzystny wpływ wyciągu z kwia­tów opuncji na rozrost gruczołu krokowego można przypisać licznym nie ziden­tyfikowanym dotychczas związkom, które hamują aktywność 5-alfa reduktazy i aromatazy oraz mogą regulować procesy z udziałem wolnych rodników.

LIKOPEN
Likopen jest karotenoidem (tak jak Beta-karoten), który nadaje pomidorom czerwony kolor. W organizmie likopen jest magazynowany w wątrobie, płucach, prostacie, okrężnicy i skórze. Jego stężenie w tkankach organizmu jest zazwyczaj więk­sze niż wszystkich innych karotenoidów.

U pacjentów przyjmujących suplement likopenu nowotwory prostaty kurczyły się i dawały niższy poziom antygenu swoistego gruczołu krokowego (prosta­te specific antygen tzw. PSA), tj. markera wytwarzanego przez komórki nowo­tworowe prostaty. Prowadzone badania sugerują, że likopen może zmniejszać ryzyko zwyrodnienia plamki, utleniania lipidów surowicy krwi oraz nowotwo­rom płuc, pęcherza, szyjki macicy i skóry.

Niedobór likopenu powiązano ze wzrostem ryzyka zwyrodnienia plamki (cho­roby oczu, która może prowadzić do utraty wzroku).

W innych badaniach analizowano związek pomiędzy spożywaniem produk­tów bogatych w likopen a zmniejszeniem ryzyka kilku rodzajów nowotwo­rów. Największe korzyści likopenu mogą wynikać dla nowotworu prostaty, płuc i żołądka. Likopen posiada udowodnione właściwości antyoksydacyjne.

Skład (1 kapsułka):

 • Proszek z kwiatu Opuntia ficus-indica (Kaktus) 50 mg
 • Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców boczni piłkowanej 50 mg (Serenoa repens) (22 mg – 25 mg [45%-50%] wolnych kwasów tłuszczowych)
 • Cynk 10 mg (chelat aminokwasowy*)
 • Likopen 4 mg (jako prep. [alginian wapnia, izolowane białko sojowe, ekstrakt, likopenu z pomidorów])
 • Selen 25 µg (selenometionina)
 • Substancje pomocnicze:

- Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna,
- Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza),
- Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu.

* Patent produkcyjny Albion nr 4 599 152 Chelazomes

Dawkowanie: od 1 do 2 kapsułek dziennie. Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Czas kuracji: od 25 do 50 dni.

UWAGA: Produkt nie zawiera: cukru, soli, skrobi, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­cych, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.