Urosept 30 tabletek

  • Dodaj recenzję:
  • A1314
  • Producent: HERBAPOL
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 8,49 zł
  • Niedostępny
Nazwa: Urosept

Postać: tabletki drażowane

Opakowanie: 30 tabl. (2 blist.po 15 szt.)

Skład:
1 tabletka drażowana zawiera jako substancje czynne: wyciąg gęsty złożony z korzenia pietruszki (Petroselini radix) 2,66 cz., naowocni fasoli (Phaseoli pericarpium) 1 cz., liści brzozy (Betulae folium) 4,4 cz. (DER 4:1; ekstrahent: metanol) - 86,2 mg wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herba extractum siccum)(DER 9:1; ekstrahent: woda) - 8 mg wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folium extractum siccum) (DER 4,4:1; ekstrahent: woda)- 26 mg sproszkowaną naowocnię fasoli (Phaseoli pericarpium pulv.) - 78 mg cytrynian potasu (Kalium citricum) - 19 mg cytrynian sodu (Natrium citricum) - 16 mg.Substancje pomocnicze: Rdzeń: kwas cytrynowy, sacharoza, laktoza, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, talk. Otoczka: sacharoza, talk, guma arabska E 414, indygotyna E 132, Capol®

Działanie:
Urosept® jest tradycyjnym lekiem o działaniu moczopędnym.

Wskazania:
Zalecany jest do stosowania pomocniczego w zakażeniach układu moczowego, w kamicy dróg moczowych oraz chorobach przebiegających z zastojem i zaleganiem moczu. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Urosept® może powodować działania niepożądane. Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Interakcje:
Stosowanie innych leków:Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.

Dawkowanie:
Lek stosować doustnie 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane, popijając szklanką wody lubwg indywidualnych wskazań lekarza.Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.

Środki ostrożności:
Nie należy stosować leku Urosept®, jeśli występuje nadwrażliwość na rośliny z rodzinyZłożonych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek ze składników preparatu. Zachować szczególną ostrożność, jeśli: występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek.Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek:Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.Inne:Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach, należy skontaktować się z lekarzemKarmienie piersią:Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią

Prowadzenie pojazdów:
Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Przedawkowanie:
W przypadku zażycia większej dawki leku Urosept®niż zalecana:Brak danych dotyczących przedawkowania.W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży.

Uwagi:
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25°C.Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Nie należy stosować leku Urosept® po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.