VITA BUERLECITHIN płyn 1000ml

  • Dodaj recenzję:
  • A12
  • Producent: TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 31,35 zł

Vita Buerlecithin

Skład:

Substancjami czynnymi produktu są: lecytyna sojowa, witamina B2, witamina B6, witamina B12, D- pantotenian sodowy, amid kwasu nikotynowego.

100 ml produktu zawiera:

• lecytynę sojową 10,4 g (roślinny kompleks fosfolipidowy zawierający m.in. biologicznie czynne składniki: fosfatydylocholinę, kefalinę i inozytofosfatyd)
• witaminę B2 w postaci soli sodowej fosforanu ryboflawiny 4,8 mg (co dopowiada ca 3,5 mg witaminy B2)
• witaminę B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny 3,5 mg  
• witaminę B12 – cyjanokobalamina 2,5 mikrograma  
• sodowy D-pantotenian 20 mg  
• amid kwasu nikotynowego 35 mg  

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sacharoza, etanol, czerwień koszenilowa.

Wskazania:

- osłabienie pamięci i koncentracji,
- stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność,
- stany wyczerpania fizycznego i psychicznego (przepracowanie, wyczerpanie, szybkie męczenie się),
- pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym, - objawy niedoboru witamin z grupy B,
- stan rekonwalescencji po przebytej chorobie,
- pomocniczo u osób w podeszłym wieku,
- zapobiegawczo w miażdżycy naczyń,
- zapobiegawczo i pomocniczo przy zwiększonym stężeniu cholesterolu we krwi.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancje czynne, orzechy, soję lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1. Nie stosować u osób z zespołem przeciwciał antyfosfolipidowych. Ze względu na zawartość alkoholu produktu Vita Buerlecithin płyn nie stosować u: - dzieci w wieku poniżej 12 lat - kobiet w ciąży i karmiących piersią - osób ze schorzeniami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową, uszkodzeniami mózgu.

Ze względu na zawartość sacharozy produktu Vita Buerlecithin płyn nie należy stosować u osób z dziedzicznie występującymi schorzeniami takimi jak: nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy.

Interakcje:

Nie stosować w przypadku przyjmowania leków psychotropowych oraz innych leków mogących wchodzić w interakcję z alkoholem.

Dawkowanie:

Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć. Dzieci w wieku od 12 lat i dorośli: o ile lekarz nie zaleci inaczej, 20 ml 3 razy na dobę. W razie znacznego osłabienia organizmu dawkę dobową można podwoić.

Środki ostrożności:

Vita Buerlecithin płyn zawiera 16,4% alkoholu. Przyjmując jednorazowo 20 ml produktu wprowadza się do organizmu 2,6 g alkoholu. Dawka dobowa produktu Vita Buerlecithin (60 ml) zawiera 5 g węglowodanów, co odpowiada 0,42 jednostki chlebowej. Niewielkie zmiany wyglądu, smaku i konsystencji produktu są dopuszczalne ze względu na zawartość składników pochodzenia naturalnego i nie mają wpływu na jego jakość.

Prowadzenie pojazdów:

Ze względu na zawartość alkoholu w produkcie, należy zachować ostrożność w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przedawkowanie:

Przy dawkowaniu zgodnym z zalecanym nie istnieje ryzyko przedawkowania. W przypadku przedawkowania należy wziąć pod uwagę ilość dostarczonego z produktem alkoholu. Należy przerwać stosowanie produktu i zastosować leczenie objawowe.

Ciąża:

Ze względu na zawartość alkoholu nie należy zażywać produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.