Voltaren Acti Forte 0,025g 10 tabletek powlekanych

 • Dodaj recenzję:
 • A1967
 • Producent: NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
 • szt.
 • 7,15 zł
 • Niedostępny

Lek Voltaren Acti Forte w formie tabletek do krótkotrwałego stosowania doustnego działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Substancją czynną jest diklofenak potasowy, który jest zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Diklofenak działa uśmierzająco na ból oraz zmniejszająco stopień nasilenia stanów zapalnych (w tym obrzęków). Substancja czynna zawarta w tabletkach jest wchłaniana natychmiastowo i całkowicie.

Skład:
substancją czynną leku jest diklofenak potasowy.
1 tabletka Voltaren Acti Forte zawiera 25 mg diklofenaku potasowego.
Pozostałe składniki to: rdzeń – wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, magnezu stearynian
Otoczka – sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: żelaza tlenek, dwutlenek tytanu.

Dawkowanie:
osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 14 lat – zaleca się przyjmowanie 1 tabletki Voltaren Acti Forte co 4-6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek w ciągu doby.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.
Zażywać podczas posiłku lub bezpośrednio po spożyciu.

Nie podawać leku dzieciom poniżej 14 roku życia.

Działanie:
zawarty w leku diklofenak potasowy to niesteroidowy związek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Substancja ta zmniejsza nasilenie objawów bólowych, poprawiając ogólną sprawność fizyczną. Hamuje agregację płytek krwi, po podaniu wchłaniając się w jelicie cienkim szybko i prawie całkowicie.

Wskazania:
tabletki Voltaren Acti Forte są przeznaczone do stosowania w przypadku bólów mięśniowych, głowy, zębów, bólów reumatycznych, ostrych bólów okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesnego miesiączkowania. Lek może być podawany również jako środek wspomagający leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle gardła, głowy, gorączka).

Przeciwwskazania:
nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu lub jeśli kiedykolwiek pojawiły się reakcje uczuleniowe po lekach zawierających w swoim składzie takie substancje czynne jak diklofenak, kwas acetylosalicylowy i ibuprofen. Ponadto nie zaleca się podawania leku pacjentom z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, ciężką niewydolnością serca, ciężką niewydolnością nerek lub wątroby oraz gdy w stolcu zaobserwowano krew. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
jak każdy inny lek, tabletki Voltaren Acti Forte mogą powodować wystąpienie działań niepożądanych, chociaż nie u każdego pacjenta się pojawią. Jeżeli którykolwiek z efektów ubocznych się nasili lub zostaną zaobserwowane inne działania niepożądane, które nie zostały wymienione w ulotce, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Możliwe efekty uboczne to:

 •  krwawe wymioty, krew stolcu, ostre bóle żołądkowe,
 • świszczący oddech i uczucie ciężkości w klatce piersiowej,
 • reakcje alergiczne obejmujące obrzęk twarzy, ust, języka i gardła, niekiedy z towarzyszącą wysypką skórną,
 • zapaść,
 • dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej, omdlenie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi,
 • obrzęki kończyn dolnych lub górnych,
 • zaczerwienienie skóry z widocznymi pęcherzami, fioletowe zmiany na skórze, pęcherze w obrębie oczu lub na błonie śluzowej jamy ustnej
 • sztywność karku, trudności z mówieniem, drgawki,
 • wysoka gorączka lub przedłużający się ból gardła,
 • jakiekolwiek zmiany zauważone w wyglądzie lub ilości oddawanego moczu,
 • zażółcenie skóry lub oczu.

Pozostałe działania niepożądane, które mogą się pojawić, zwykle są łagodne. Niektóre z nich zaobserwowano po zażyciu większych dawek diklofenaku potasowego, substancji czynnej, jaką zawierają tabletki Voltaren Acti Forte. W przypadku ich zaobserwowania należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Działania niepożądane występujące często (pojawiają się rzadziej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek) to: bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, biegunka, nudności, wzdęcia, zaczerwienienie skóry.
Działania niepożądane występujące rzadko (pojawiające się rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek) to: senność.
Działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko (występujące rzadziej niż u 1 na 10 000 osób przyjmujących lek) to: dzwonienie w uszach, zamazane widzenie, kołatanie serca, mrowienie lub drętwienie dłoni i stóp, drżenie, uczucie dezorientacji, trudności z zasypianiem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
przed zastosowaniem leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy zasięgnąć porady lekarskiej.